Győr, Piešťany, Pardubice - Leden ve znamení halového veslování

Po delší době nám leden přinesl led na řece Moravě, ale přípravu našich veslařů na novou sezónu to nijak neohrozilo. Zimní měsíce totiž již tradičně patří halovému veslování na trenažérech. Veslařský klub Hodonín ani letos nechyběl na významných soutěžích v regionu.

První akcí bylo Mistrovství Evropy na trenažerech v maďarském Győru, které se konalo 16. ledna. Navštívili jej předseda klubu Filip Švrček společně s kapitánkou Lenkou Bernátkovou. Ti měli za cíl zjistit organizační náročnost, propojit se s ostatními účastníky a inspirovat se pro plánované pořádání Mistrovství České republiky v Hodoníně. Krom této mise měla výprava ještě závodní část v podobě Stanislavy Michnové, která v kategorii Masters obsadila hezké třetí místo s časem pod 8 minut (na 2km).

Slovensko bylo dalším cílem hodonínské výpravy, která tentokráte přijela v kompletním složení a obsadila kategorie od mladších žáků až po Masters. “X. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch - O pohár Sĺňavy” byl oficiální název závodu, který se konal 24.1. ve slovenských Piešťanech. Nejlépe si vedli žáci, kdy Bára Mlýnková a Radim Slabý vyhráli svoje jízdy v kategorii mladších žáků s velkým náskokem. Stříbro ukořistila Lea Hybnerová ve starších žačkách po skvělém bojovném výkonu. V dorostu soutěžili čtyři nadějní chlapci, kteří udělali obrovský skok od loňska a jsou příslibem i na vodní část sezóny. Nejlépe si vedli Radek Sviták, který s časem pod 7 minut skončil na dvou-kilometrové trati druhý a Michal Hvorecký, který dojel ve stejném závodě čtvrtý. V kategoriích Masters patřili nejvyšší příčky tradičně našim hodonínským matadorům.

Bara-Mlynkova.JPG

“Krom pódiových umístění oceňuji hlavně zlepšení u všech našich svěřenců. Za zmínku stojí skvělý výkon Pavla Škodíka, který začal s veslováním teprve v létě 2015 a již nyní dokáže na trenažeru vítězit. Je to jen doklad, že se s tímto sportem dá dosáhnout velkých výsledků i když člověk začne o něco později. Spíše je nutné podpora sportu obecně a pak nechat volbu na dětech samotných.”Komentoval vystoupení svých svěřenců předseda klubu Filip Švrček.

Poslední sobotu v lednu se konalo III. kolo (pro seniory II. kolo) Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru, které hostila sportovní hala univerzity v Pardubicích. Z hodonínských veslařů se zúčastnili dva dorostenci, kteří usilují o start na MČR v jízdě na veslařském trenažéru. Jednalo se o Radka Svitáka, který svým výkonem 6:48 na 2000m v úvodní jízdě držel 1. Místo až do finále, kde nakonec dosáhl na sedmou pozici. Druhým byl Michal Hvorecký, který obsadil 22. Příčku, když se mu nepodařilo udržet  nasazené tempo ve druhém kilometru a zajel čas 7:06. Kromě dorostenců se představila skupina tří veteránů v čele s  Pavlou Svitákovou, která obsadila 1. místo v kategorii 50-59 let. Milan Viktora byl ve stejné věkové kategorii druhý a Radek Škodík mezi čtyřicátníky čtvrtý.