MS seniorů v Rotterdamu 2016 - 2.část

Ohlédnutí za MS a bronz pro naši odchovankyni Pavlínu Flamíkovou

V neděli 28.8. skončilo MS juniorů, seniorů B a seniorů ve veslování. Tato regata se stala historickou, protože byla v mnoha ohledech rekordní.

Startovalo více než 1900 účastníků ze 70 zemí celého světa. Na této velké veslařské akci měl náš klub i své zástupce. V juniorské kategorii startovala Pavlína Flamíková na čtyřce párové a v seniorské kategorii reprezentoval Milan Viktora na skifu lehkých vah.

Bývalá svěřenkyně trenéra Jana Chorého, která momentálně studuje a vesluje v Pardubicích, rozšířila řadu uspěšných juniorských medailistů ze světových šampionátů našeho klubu a ve finalovém závodě čtyřek párových vybojovala společně se svými třemi kolegyněmi z lodi bronzovou medaily. Holky nestačily pouze na lodě Číny a Velké Británie.

Milan, který v současné době hostuje v ČVK Brno, se po úspěšném pátečním semifinále C/D, startoval v sobotním finále C o celkové umístnění na

13.- 18. místě.

V tomto závodě dojel na 3. místě a na MS skončil v konkurenci 25 skifařů na 15. místě.