Bitva na dvou frontách

Nervozita, málo vody a sevřené pěsti to byl minulý týden průvodní jev na Vesláku v Hodoníně. Chystala se regata – přesným názvem   Veslařská regata v Hodoníně s mezinárodní účastí 2018. 111 Let od založení klubu je to jeho každoroční největší veslařskou událostí. Myšlenky všech fanoušků hodonínského veslování se však upínali i k jinému místu. V zemi galského kohouta se ve stejném termínu konalo mistrovství Evropy juniorů a po dlouhé době tam byli i kluci z Hodonína.


Hodonínská regata 2018 v číslech

Na regatu se sjelo 18 klubů z celé republiky i zahraničí. 450 závodníků odjelo za dva dny úctyhodných 260 závodů. Po 17 hodin zápolili veslaři od žáků až po masters kategorii (veteráni). Na závody dohlíželi 3 motorové čluny, které museli 5 zasahovat, když se nepozorné posádky překlopily. Regata se obešla bez větších karambolů a zdravotníci evidovali jednu zlomenou ruku, pár odřenin a 17 klíšťat. Za domácí barvy nastoupilo na 40 závodníků zkušených i nováčků. Celkově v hodnocení klubů byl Hodonín třetí za Jindřichovým Hradcem a tradičně silnou Olomoucí, která vyhrála putovní pohár starosty města Hodonína a obhájila tak loňské vítězství.

 

Přehled vítězů z domácího klubu:
HODN
MADARÁS Patrik
2
BŘEC/HODN
KNÖTIGOVÁ Karla, HÝBNEROVÁ Lea
2
HODN
Osma mix masters
1
BŘEC/HODN
POLÁŠKOVÁ Adéla, MLÝNKOVÁ Barbora
2
HODN
GRACIASOVÁ Lucie, MRÁKOVÁ Adéla
2
HODN
FOLTÝN Šimon
2
HODN
HÝBNER Šimon
1
HODN/BŘEC
ZÁLEŠÁKOVÁ Natálie, SNOPKOVÁ Gabriela
1
HODN
BALDRIÁN Antonín
2
BŘEC/HODN/TŘEB
POLÁŠKOVÁ Adéla, MLÝNKOVÁ Barbora, ČERNÁ Adéla, KOHOUTOVÁ Klára, KLÍMOVÁ Eva
1
HODN
KOUŘIL Adam, ČECH Jakub
1
ČVKB/HODN
Veronika Brázdová a Veronika Brovjakková ve společenství s ČVKBrno na osmě žen
1
HODN
FOLTÝN Šimon, KOUŘIL Daniel, CALETKA Michal, BALDRIÁN Antonín, HORNIAK Ondřej
2
 
 
 
HODN/TŘEB
KOUTNÁ Blanka, HÝBNEROVÁ Lea, KOHOUTOVÁ Simona, MAŠKOVÁ Lucie
1
HODN
ČACHOTSKÁ Michaela, BRÁZDOVÁ Veronika
1
HODN
MLÝNEK Filip, DVORSKÝ Nikolas
2
HODN
SLAVÍK Martin, HÝBNER Šimon
1
HODN/UHHR/SLAV
BERNÁTKOVÁ Lenka, VAŠŤÁKOVÁ Radka, TOMAŠTÍKOVÁ Michaela, MAŠÁTOVÁ Jitka
1
HODN
FOLTÝN Šimon, KOUŘIL Daniel
2
HODN
HÝBNEROVÁ Lea
1
HODN
FOLTÝN Šimon, KOUŘIL Daniel, CALETKA Michal, BALDRIÁN Antonín, HORNIAK Ondřej
2
BŘEC/HODN
, MLÝNKOVÁ Barbora
1
HODN
KONEČNÝ David, PAVELKA Michal, KOUŘIL Adam, ČECH Jakub, HAMEED Asim
1
HODN
MADARÁS Patrik, KŘÍŽ Juraj
1
HODN
BRÁZDOVÁ Veronika
1
HODN
MYSLÍKOVÁ Jarmila, BRÁZDA Jan
1
HODN
MLÝNKOVÁ Barbora
1

 

Ve stejný čas ve Francii

Nedaleko přístavu Dunkerk známého z druhé světové války se v Severo-francouzském městě Gravelines odehrála další velká bitva. Tentokrát naštěstí jenom sportovní. Konalo se zde mistrovství Evropy juniorů ve veslování a naši bojovníci byli u toho. Do Francie přijeli závodníci ze 34 zemí, což je nejvíce v historii MEJ Vašek Baldrián s Tomášem Hujňákem poměřili svoje síly s těmi nejlepšími posádkami na starém kontinentu a uspěli. Tomáš byl se svým parťákem Jakubem Kynclem pátý na dvojskifu. Vašek spolu s Tomášem Šišmou, Radimem Hladíkem a Markem Řehořkem dosáhli dokonce na vítězství a jsou novými evropskými králi na párové čtyřce.
Tím to však nekončí. Když uspěli v Evropě, proč nedobýt i svět. Jejich výkon je nejlepší pozvánkou na juniorské mistrovství světa, které se letos pojede 8. -12.8. v Česku na kanále v Račici.

Vaclav-Baldrian.jpgTomas-Hujnak.jpg

Zdroj fotografií: Veslo.cz

Zeptali jsem se na hodnocení celého podniku Filipa Švrčka, který je jednak předsedou klubu, ale na regatě samotné se proměnil i v moderátora a po dva dny závody doprovázel svým hlasem.
"Opět po roce děkuji moc všem, kdo se podíleli na přípravě akce. Musím se sám za sebe přiznat, že to bylo vyčerpávající. Dohlížet na organizaci, řešit různé situace a do toho ještě komentovat závody. Celou dobu jsem zároveň sledovali zprávy z Francie. Jsem nadšený z výsledků a zároveň cítím, jak se nám úsilí, které na klubu vynakládáme začíná vracet i v té vrcholově-sportovní části. Jsem rádi, že máme hodně dětí v přípravkách a přibylo mladých veslařů, ale přece jen všichni víme, že to, co táhne jsou úspěchy."

Hodoninska-regata-medailisti-VK-hodonin.jpg

Zdroj fotografie: Hodonínské listy