Boj o trikolóru

Jsme šťastní, že po delší době se naše mládež dostala do bojů o reprezentační dresy. Uplynulý víkend se jely kontrolní závody (kontrolky) v Račici a my věříme, že vše bude se šťastným koncem pro naše barvy. Kontrolek se zúčastnil užší výběr pro národní tým, který prokázal svoji výkonnost v předešlých jarních závodech. Za VK Hodonín startovali junioři Tomáš Hujňák a Václav Baldrián a ženskou část zastupovala dorostenka Lea Hybnerová.

V téměř všech kategoriích od dorostu přes juniory po seniory byla našlapaná konkurence vždy 18 nejlepších českých veslařů. Jelo se systémem tří rozjížděk a následných opravných jízd. Ty určili postupující do nedělního semifinále. Vašek svou jízdu vyhrál a postoupil přímo. Tomáš s Leou pak museli do oprav i přesto, že byly ve svých jízdách shodně třetí. Oběma se však podařilo postoupit do nedělních semifinálových jízd, tedy mezi 12 nejlepších.

Lea ve svém semifinále skončila pátá, a tak postoupila do finále B (o 7.-12. místo). Ve finálové jízdě už neměla co ztratit a zajela velmi dobrý výkon, který však díky vyrovnanému startovnímu poli znamenal celkové 12. místo. Tento výsledek je velkou motivací jak pro ni, tak i pro celý tým VK Hodonín pro další poctivou práci.

Oba naši junioři předvedli skvělé jízdy. Mladší Tomáš perfektně rozjel svoje semifinále a dostal se i krátce do vedení. V druhé půli však ostatní závodníci ukázali dobrou připravenost a odsunuli ho na páté místo, které znamenalo finále B. Tam Tomáš ukázal bojovného ducha a vyždímal ze sebe poslední zbytky sil. Dlouho to vypadalo na vítězství a až v posledních metrech jej předjel rival z Prahy a okradl jej o sedmé místo. Konečná 8. příčka tak nechává Tomášovi dveře do reprezentace otevřené. Bude se však muset o svoji šanci ještě poprat.

Václav své semifinále nečekaně vyhrál a pro finále se tak pasoval do role favorita. Spolu s ním byl hlavním adeptem na vítězství zkušenější Gabriel Mahler. Tito dva od začátku předváděli fantastickou sólo jízdu, kterou nakonec strhl ve svůj prospěch Gabriel. Druhým místem si Vašek jednoznačně řekl o post důležitého člena naší trikolóry pro ME i MS juniorů. Teď už zbývá jen se dobře připravit:)

Z pohledu cyklisty, který s našimi závodníky odjezdil všechny závody, bych rád vyjádřil obrovskou hrdost na to, co dokázali. Je to práce celého klubu a jsem rád, že nese ovoce. Motivuje nás to všechny nevzdat se a dál budovat hrdý VK Hodonín. Co se týká podmínek závodů, tak byly optimální. Bylo až téměř letní počasí a bezvětří. Nikdo se tak nemusel vymlouvat na dráhu a všichni si to rozdali pěkně na férovku. Ukázalo se taky, že konkurence je čím dál tvrdší a o to víc si cením výkonů našich mladých nadějí.” komentoval závody předseda klubu, Filip Švrček

Program dalších závodů pro juniory:
5-6.5.  Mezinárodní regata Mnichov
19-20.5. Mezinárodní regata Brno
26-27.5. ME juniorů v Gravelines, Francie
v srpnu MS v Račicích