ČR, Evropa, svět… co teď?

Vrchol sezony pro hodonínské veslování přišel tuto neděli. Po dlouhých letech se naši svěřenci probojovali na světovou akci coby reprezentanti českého týmu. Umělý kanál v Račicích se na pět dní proměnili v dějiště juniorského mistrovství světa ve veslování.
Čeští veslaři nakonec vybojovali dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Jedna z těchto zlatých přistála i v Hodoníně. Máme tu nového mistra světa na párové čtyřce Václava Baldriána. Pro Veslařský klub v Hodoníně se jedná o jeden z největších úspěchů v historii. Stejného výsledku dosáhla v roce 2002 Michaela Migotová-Čachotská také na čtyřce. Vašek společně s Markem Řehořkem, Tomášem Šišmou a Radim Hladíkem naválzali na titul z letošního evropského šampionátu ve Francii. Pulzující atmosféra domácího prostředí hnala všechny české lvi k překonávání vlastních limitů. Po rekordním čase semifinálové jízdy (5:46,49) si kluci nechali dost sil i na finále, kde oplatili britům porážku z rozjížďky a stanuli tak na stupni nejvyšším. Vašek tak ukončil svou juniorskou dráhu jak nejlépe mohl, když letos posbíral český, evropský i světový titul. Příští rok už bude v kategorii do 23 let. Společně s ním tam jdou i jeho parťáci z posádky, tak uvidíme, jak se jim bude dařit. Věřme, že v něm pro české veslování roste další úspěšný Václav.

Vasek-s-vlajkou.jpg

Druhý hodonínský bojovník Tomáš Hujňák po evropském mistrovství, kde obsadil páté místo na dvojskifu, tentokrát vesloval na nepárové čtyřce. Jeho posádka nebyla tolik favorizovaná, ale nakonec se jim podařilo postoupit  až do finále. Půlku tratě se drželi na medailové pozici, bojovali, ale soupeři jim pak ujeli a nakonec z toho byla šestá příčka. Pro Tomáše je to výborný vklad do budoucna, protože je teprve prvním rokem v juniorce. Věříme, že příští rok stane jedním z hlavních tahounů reprezentace stejně jako naše nadějná dorostenka Lea Hybnerová.

Tomas-hujnak-na-lodi-(druhy-z-prava).jpgVasek-pred-zavodem.jpgZdroj: veslo.cz