Distančák v Otrokovicích

Původně plánované MČR na dlouhé trati v Otrokovicích se proměnilo na nejdůležitější závod první půle Veslařské sezóny. Dorostenecké a juniorské kategorie sice odjeli bez nároku na titul MČR, za to však o to víc  bojovali o nominace na kontrolní závody.
Závodilo se na dvou vodách paralelně a to ve Štětí a v Otrokovicích. V Otrokovicích se potkali ti nejlepší z Moravy a jižních Čech. Na 30 závodníků bylo přihlášeno v každé kategorii. I když se letos závodí víc o čest než reprezentaci, i přesto byly závody kvalitní.
Pro hodonínské to byly právě 3 kategorie, které nás zajímali nejvíce. Pět dorostenců se postavilo na start 6 km závodu. Martin Slavík obhájil post jednoho z nejlepších dorostenců a od startu závodil o samou špičku. V cíli však nestačil pouze na dva soupeře a skončil s drobným odstupem třetí. Velice dobře si také počínal Tonda Baldrián, který se z nasazeného 14 místa posunul na 8. pozici. Zbývající tři chlapci si dráhu spíše vyzkoušeli. Jejich slovo přijde hlavně na podzim a v příštím roce.
Druhá kategorie, tj. děvčata dorostenky, měla na startu 3 hodoninské závodnice. Nejlépe si vedla Bára Mlýnková, která skončila sedmá, hned za ní na 9. místě skončila Ada Mráková a 11. Lucka Graciasová. Výkony prvoročaček Ady a Lucky jsou nad očekávání a už nyní se těšíme na jejich výkon na kontrolkách.
Poslední a asi nejdůležitější kategorii pro hodonínské jsou děvčata juniorky. Zde jsme měli na startu dvě zkušené závodnice, Leu Hýbnerovou a Sáru Ševčíkovou. Obě holky se podctivě připravovali a také to bylo znát při závodě. Zejména Sára prodala svoji formu a přípravu dokonale. Druhým místem za favoritkou závodu Simonou Kohoutovou v půlce zaostávala pouze 7 sekund. V cíli to bylo celkem 14 sekund, ale v rámci postpného progresu je to zlepšení v řádu o 40 sekund. Sára skončila na druhém místě s drobným odstupem a tím hodila rukavici na následující kontrolky. I Lea jela dobře, bohužel na špičku tentokrát zaostala a skončila na krásném 4. místě.
Zatím nejsou uzavřeny nominace na KZ, ale vypadá to, že o reprezentaci a nejlepší posádky bude bojovat 7 závodníků a závodnic z Hodonína. Je to skvělá vizitka trenéra Jaroslava Švrčka.