Dlouhá trať, dlouhé vlasy a bronzová medaile

Vítr ve vlasech ale i v zádech byl průvodním jevem závodů uplynulý víkend v Hoříně u Mělníku.  Jako každý rok se v tuto dobu konalo oficiální mistrovství ČR na dlouhé dráze (6 km), které je také formou prvního distančního závodu reprezentace. Tento závod má specifikum v tom, že se startuje v minutových intervalech a postupně jsou na trať vysláni všichni závodníci dané kategorie. Jeho důležitost pro veslaře je v tom, že je to jedno z kritérií pro pozvánku na kontrolní závody výběru do reprezentace od kategorií dorost, junioři a senioři. A my jsme rádi, že byly naše barvy taky ve hře.

Jak již bylo zmíněno, v rámci celého závodu foukal silný protivítr a závod se díky tomu natáhl o cca 2-3 minuty, než jsou závodníci zvyklí. To hodně prověřilo jejich fyzickou připravenost. Jako by dlouhé vlasy značily úspěch pro naše barvy, protože se závod nejlépe povedl Vaškovi Baldriánovi a Lee Hýbnerové. Vašek zajel v těžké konkurenci úžasné třetí místo v juniorech a má díky tomu další do sbírky medailí. Lea velmi příjemně překvapila, když v konkurenci 57 závodnic obsadila 8 místo a stejně jako Vašek si bez problémů zajistila účast na kontrolkách.
Tomáš Hujňák, který je prvním rokem junior a je také v hledáčku pro reprezentaci, byl po závodě ze svého 18. místa zklamaný a bude dále čekat na rozhodnutí reprezentačního trenéra.
 
 
Výsledky veslařů VK Hodonín
 
Junioři - skif: Václav Baldrián    3. místo (za vítězem 0,29,6) - výborný výkon
                    Tomáš Hujňák     18. místo     
                    Radek Sviták       35. místo
Dorostenci: Juraj Kříž              51. místo
Dorostenky: Lea Hýbnerová       8. místo - překvapení kategorie (57 startujících)
Muži:            Jan Brázda           22. místo
       1xmLV: Milan Viktora          6. místo – odchovanec startující za Duklu Praha


Lea Hybnerová

Juraj Kříž

Jan Brázda, Vašek Baldrián, Tomáš Hujňák, Radek Sviták, Lea Hybnerová, Juraj Kříž