Dorostenci Veslařského klubu Hodonín vezou zlato z MČR v Račici

O víkendu proběhl vrchol sezóny pro všechny veslařské kluby u nás. Sice nešlo o závody dospělých, nicméně souboje mladších žáků, starších žáků a dorostu jsou pro kluby a jejich existenci zásadními kategoriemi. Naštěstí počasí přálo a i když bylo proměnlivé, obešlo bez blesků a vlnobití, a tak měli naše mladé naděje takřka ideální podmínky.

Celé mistrovství proběhlo pod dohledem předsedy klubu Filipa Švrčka, který shrnul páteční rozjížďky následovně: “Od samotného rozjezdového patku se ukázaly naše posádky ve velké konkurenci s poměrně hezkým vzkazem - jsme tady a jdeme něco vyhrát.”

Nakonec z toho bylo 6 finálových jízd, dva bronzy, jedna stříbrná medaile a senzační zlato dorostenců!
Velice dobře rozjeli finále mladší žačky na dvojskifu Bára Mlýnkova s parťačkou Adélou Poláškovou z Břeclavi. Bohužel jim nakonec síly stačili pouze na 5 místo. Chvíli po nich absolvovali finále C starší žáci na čtyřce s kormidelníkem. Zajeli dobrý výkon stejně jako dorostenecký dvojskif ve finále B. Bára Mlýnková si zopakovala finále A i na skifu a skončila těsně šestá. O medaili pro rodinu Mlýnkových se tak postaral její bratr (dvojče) Filip Mlýnek s Radimem Slabým, kteří vybojovali stříbro. Filip navíc s partou dalších čtyř bojovníků Radimem Slabým, Simonem Hybnerem, Simonem Foltýnem a Vojtou Paulusem urvali bronz na párové čtyřce s kormidelníkem v kategorii mladších žáků.

13529114_998349113614529_6745921509115267962_n.jpg

“Poslední medaily jsme čekala od tradičně úspěšné Ley Hybnerové na skifu starších žaček. Lea bojovala do poslední chvíle a ve velmi kvalitně obsazeném finále obsadila skvělé 3 místo,” komentovala průběh kapitánka týmu Lenka Bernátková 


O obrovské překvapení letošního mistrovství se nakonec postarala párová čtyřka dorostenců ve složeni Radek Sviták, Michal Hvorecký, Vašek Baldrian a Tomas Hujnak, která o sobě dala vědět už před 3 týdny jasným vítězstvím na oblastním přeboru Moravy. Loni bojovali na úrovni 12. místa a i letos byli tabulkově odhadováni do finále B. Od pátečního rozjezdu, přes sobotní semifinále až po nedělní finále kluci předvedli spanilou jízdu a nedali nikomu šanci. Vysloužili si tím obrovský respekt soupeřů a pýchu trenérů Pavly Svitákové a Jaroslava Švrčka, kteří tomu sami nemohli uvěřit. Také trenéři žáků Stana Běloch a Jarka Tauferova spokojeně nastupovali  spokojeně do autobusu směr Hodonín. 

13567232_998484516934322_840360646196517925_n.jpg

Lenka Bernátková nakonec vše uzavřela: První část sezóny se nám povedla a mistrovství dopadlo nad očekávání.  Ještě bych ráda vyzdvihla dobré výkony dorostenek Veroniky Brovjakové, Kláry Caletkové a Hanky Klímové a  dorostenců Ondry Bolebrucha a Patrika Hacundy. Stejně dobře závodili starší žáci ve složení Samir Hameed, Patrik Madaras, Juraj Kříž a Vojta Paulus. Všem bych rada poděkovala, jak trenérům, tak hlavně našim svěřencům a popřála jim hezké a phodové prázdniny.