ERGO - Brno

Druhý lednový víkend byl ve znamení prvního letošního závodu ve veslování. Po dlouhé době (snad i 15 let) se vrátilo trenažerové závodění do Brna. To hostilo v krásné hale sportovního kampusu II. kolo Českého poháru ve veslování na trenažeru v sezóně 2022/2023.
Hodonínský tým dal tentokrát přednost společenským aktivitám místní střední školy a tím trenéři nařídili svým svěřencům volno. Proto se do Brna vydal pouze organizační tým, který zajistil plynulý chod závodů z pozice techniké podpory a vedl toho odjeli také 4 závodníci v kategorii dorost, junioři a jeden senior.

V dorostenecké kategorii se velmi dobře zapsal mladý Filip Kovač, který právě přešel z žactva. S dvoukilometrovou premiérou se popasoval velmi kvalitně a časem 6:54,8 skončil 0,3 s za medailovým umístěním. 
Junioři Lukáš Kolinek a Ondřej Chytil vystartovali s cca 2 hodinovým odstupem po dorostencích. Ondřej si zajel svůj osobní rekord a v čase 6:35,3 také pokořil limit, který mu umožňuje závodit o českou reprezentaci. Tento čas mu zajistil skvělé 8 místo. Naopak skoro trenažerový specialista Lukáš Kolínek ukázal svou sílu a odhodlání patřit k nejvýkonnější juniorské špičce. Čas 6:13,7 byl v Brně jednoznačně nejrychlejší a tím si Lukáš zajistil první místo v tomto kole Českého poháru v kategorii juniorů.

9d5351d3-92c5-4a5e-8882-046292dd3a1b.JPG

Posledním účastníkem byl Tonda Baldrián, který naopak poprvé vyzkoušel atmosféru mužského závodu, kdy v přímé konfrontaci vyzkoušel parťáka svého bratra (Vaclava Baldriána) z nově vzniklé posádky dvojky bez kormidelníka, Lukáše Helešice. Tondovi se závod úplně nepodařil, což však nic neznamená a je třeba dál se snažit a trénovat. Hlavní závod dle papírových předpokladů vyhrál Lukáš Helešic v čase 5:59,3

Další zastavení Českého poháru v jízdě na trenažeru bude 4.2.2023 v hodonínské hale TEZA. Přijďte se podívat.