Ergo regata v Piešťanech 2020

Hodonínští se každoročně účastní trenažerové regaty v Piešťanech. Nebylo tomu ani letošní zimu. Bohužel z důvodu nemocí byl tým z Hodonína velice omezen. I přes to, dobýval vítězství a osobní rekordy.
Jako první se na start postavila mladá naděje Ingrid Bauer, která vesluje teprve dva měsíce a ve své kategorii mladšího žactva 2009, dlouho držela první místo. V posledních tempech o vedení přišla, ale i tak zvládla svůj vůbec první závod výborně, celkově na stříbrné pozici.


DSC_0426.JPG DSC_0468.JPG
 
Dalším závodem byl závod starších žaček, kde v kategorii 2007 závodili Natalie Zálešáková a Jůlie Lupačová. Skvěle rozjetý závod vypadal, že se bude odehrávat mezi hodoninskými děvčaty, ve finále se u Natky projevila únava z předešlého nachlazení a nestačila na svou kolegyňku. Naopak Jůlie se zakousla a nepustila své tempo a zvýtězila se skvělým časem 4:05.

DSC_0439.JPG  DSC_0473.JPG
 
Hned po holkách z ročníku 2007 se na start postavili děvčata ročníku 2006. I když tento závod pro nás nebyl medailový, děvčata se neztratila a zajela si své osobní rekordy. "Z pohledu trenéra jsem velice spokojený, neboť máme skvělý základ a výkonostně srovnaná všechna děvčata", řekl trenér Filip Švrček.

Po děvčatech se představili také starší chlapci. Zde se po závodech v Hodoníně a loňském roce, očekával super výsledek. A také se dostavil. V ročníku 2007 výborným druhým místem odstartoval Ondra Vlachinský, kterého porazil pouze domácí závodník.


DSC_0447.JPG   DSC_0478.JPG
 
Chvíli po Ondrovi startovali starší kolegové Lukáš Kolínek a Honza Kobzinek. Lukáš šel do závodu s cílem vylepšit svůj čas, a to dostat se pod 3:20 na 1000 m. Oba kluci výborně odstartovali a defacto nedávali ostatním soupeřům žádnou šanci. Lukáš velice dobře rozložil své síly a zvítězil nejlepším způsobem start-cíl v čase 3:17. Honza v závěsu za Lukášem skončil na 3. místě, také s výborným časem 3:26.
 

DSC_0455.JPG  DSC_0482.JPG
 
Jako poslední v dnešním dnu závodili dorostenci. Jako dva mohykáni zastupovali dorosteneckou kategorii Filip Mlýnek a David Bukovský. Zbytek širokého týmu lehnul s nachlazením či chřipkou. Filip si vylepšil svůj osobní rekord o 15 s. Celkový výsledek Filipa i Davida zatím nebyl zveřejněn. Jakmile bude k dispozici vše bude doplněno.

DSC_0485.JPG