Hodonínská regata: příprava na Bohemce a v Piešťanech

28.-29.5. přivítá Hodonín opět po roce veslařskou regatu, která je jedním z největších sportovních podniků v regionu. Očekává se účast přes 400 posádek z téměř dvou desítek klubů. V sobotu budou na programu rozjížďky od 11:00 a v neděli pak finálové jízdy od 9:00. VK Hodonín se letos opět posunul o kus dál a o víkendu si tak můžete regatu vychutnat z terasy nově otevřené kavárny Cafe Veslák.

Příprava na domácí regatu pokračovala v květnu dvěma závody. Na začátku měsíce, vyrazili závodníci VK Hodonín na regatu do Prahy na Bohemku, kde šlo hlavně o srovnání výkonnosti s českými kluby v mládežnických kategoriích. V dělených závodech se blískli vítězstvím a třetím místem, žáci mladší na čtyřce párové, ve složení Šimon Hýbner, Ondřej Horniak, Radim Slabý a Filip Mlýnek. Druzí dva zvítězili i na dvojskifu. Mladší žákyně, Barbora Mlýnková, obsadila na dvojskifu 1. místo a ve skifu 2. místo. Žáci starší, Patrik Madarás, Juraj Kříž, jezdili na třetích, respektive čtvrtých místech na skifech a dvojskifu.

Překvapili dorostenci v párových disciplínách. Vyhráli čtyřku párovou do které zasedli Radek Sviták, Tomáš Hujňák, ti zvítězili i ve skifech, s Michalem Hvoreckým, na skifu druhý, a Václav Baldrián, druhý ve dvojskifu s Tomášem Hujňákem. Pro Vaška to byly první závody v jeho karéře. Dorostenci startovali i na čtyřce bez kormidelníka a osmě. Skončili na 5. příčce, ale byla to dobrá zkušenost.

Při Regatě o pohár SNP v Piešťanech si hodonínští zazávodili v konkurenci moravských, slovenských a jednoho maďarského klubu. Dobrou výkonnost potvrdila Veronika Brázdová v ženách. Do finále ve skifu mužů se probojoval i její bratr Jan Brázda, i když očekával více než 5. místo.  Dorostenci, oproti Praze, zvítězili ve čtyřce nepárové. K tomu přidali 3. místo na čtyřce párové a dvojce bez kormidelníka. Dvojku, technicky nejnáročnější disciplínu, jezdí dvojice Ondřej Bolebruch, Patrik Hačunda. Do finále skifu se bojovným výkonem dostal Tomáš Hujňák.

Všichni závodníci v žactvu si vyjeli medaili nejméně při jednom startu. Nejúspěšnějšími se stala Lea Hýbnerová, Barbora Mlýnková, čtyřka a dvojskif žáků mladších(posádky viz Praha).

Věříme, že se podaří i díky podpoře hodoňáků posunout naše barvy na co nejlepší umístění při domácích závodech.