Hodonínští veslaři stále jedou vpřed

Třetí rok za sebou se drží hodonínští veslaři na nejvyšších pozicích v České republice. Letos se však dočkali jednoznačně opticky nejvyšší mety, a to když juniorský tým zvítězil poprvé v historii na prestižních Primátorkách.
Osma ve složení Adam Krůza, Šimon Hýbner, Martin Slavík, Daniel Kouřil, Antonín Baldrián, Ondřej Chytil, David Bukovský, Šimon Foltýn a na kormidle Jakub Kopečný, se stala hrdiny a hlavně inspirací pro mladší kolegy, kteří na svůj úspěch nemuseli dlouho čekat. Hned 3 týdny po Primátorkách se mladšímu dorosteneckému týmu podařilo získat stříbrnou medaili také na osmě na Mistrovství republiky. Junioři zde skončili třetí na osmě, ale s obrovskou chutí vítězit, což potvrdili na párové čtyřce, kterou suverénně vyhráli stylem start-cíl.  V rámci staršího MČR se ještě medailově blýskly dorostenky na dvojskifu. Velmi cenné jsou také všechny finálové umístění ostatních hodonínských posádek.Stejně se dařilo i mladším žákovským veslařům, když v extrémním horku sbírali medaili za medailí. Mistry republiky se stali na párové čtyřce s kormidelníkem Marek Majkut, Filip Zálešák, David Ševčík, Jakub Šimek s kormidelnicí Markétou Raiskupovou, na dvojskifu starších žáků Matěj Vavřík a Vojta Kostelníček, sestry Vioala a Emma Ševčíkovy. Stříbrné a bronzové skončili dvě mixové osmy mladších žáků a žaček, stříbrní také skončili skifaři Marek Kolínek, Emma Ševčíková a Leona Michálková. Téměř všechny závody obsadili mladí hodonínští veslaři ve finále A.Díky skvělým individuálním výsledkům vede Hodonín 3 kategorie v českém poháru (mladší a starší žačky, mladší žáci) u dvou jsou hodoňáci na druhém místě (starší žactvo a junioři). Celkově je Veslařský klub Hodonín aktuálně na druhém místě v Českém poháru za VK Blesk Praha.

Určitě hezkou tečkou se stalo 3. místo lodivoda juniorů Adama Krůzy na mezinárodním závodě Coupe de la Junesse ve Španělsku, kde ve druhém srpnovém víkendu dovedl svou reprezentační posádku k bronzové medaili.

Veslování v Hodoníně není jen o závodění, ale především o přátelství a komunitě, a proto bychom Vás rádi pozvali na náměstí 1.9. ve 14 hodin kde se na veslařských trenažerech představí integrovaný záchranný systém a spoustu dalších hodonínských důležitých složek. Dále vás zveme  3-4.9. na podzimní veslařskou regatu, zejména nedělní atraktivní playoff závody a 9-11.9. na tradiční závody dračích lodí Hodonínské DRAKOBITÍ s bohatým programem mimo jiné v podobě FOOD Festivalu a sportovního dětského dne  den SPORŤÁK.