Hodonínští veslaři zářili na MČR 2019

Od nejmladších žáků přes dorostence až po zkušené seniory  dokázali veslaři VK Hodonín uspět a přivézt medaile z letošních mistrovství ČR, které se uskutečnili dva poslední víkendy v červnu.
Hlavní disciplínou byla beze sporu párová čtyřka, zkráceně párovka, která náramně vyšla nejmladším děvčatům Terce Duroňové, Natálii Zálešákové, Julii Lupačové, Adrianě Bičanové (Uherské Hradiště) a na kormidle Jiřce Mančíkové, když svojí tratí prolétly nejrychleji a získaly titul Mistryň republiky. „Vítězky moravské oblasti svým počínáním překvapili nejen mě a celý tým, ale i sami sebe,” jak řekl trenér a předseda klubu Filip Švrček.

zlata_mlzacky.jpg                                               zlato_mlzacky.JPG

Další párovka, která udělala medailovou radost, byla posádka mladších žáku trenérky Míši Čachotské, ve složení Martin Kobzinek, Ondřej Vlachinský, David Konečný, Štěpán Chytil a kormidelnicí Jiřkou Mančíkovou, když po velké bitvě čtyřka skončila na krásném druhém místě. “Na to, že ještě týden před mistrovstvím nebyla čtyřka se svým startem vůbec jistá,” jak podotkla trenérka,” se jedná o neuvěřitelný výsledek.”

stribrni_mlzaci.jpg                                                     stribrni_mlzaci2.jpg


V pořadí již třetí hodonínská párovka, která získala cenný kov - bronz v kategorii staršího žactva, jela ve složení Šimon Hýbner, Lukáš Kolinek, Jan Kobzinek, Adam Krůza a kormidelnicí Jiřinou Mančíkovu. Svěřenci trenérského dua Stanislava Bělocha a Lenky Bernátkové, museli projít těžkým sítem 44 konkurenčních posádek. Nestačili pouze na týmy z Pardubic a pražského Blesku. 

stribrna_stzaci_nepar.jpg                                                     bronz_stzaci4x.jpg

Čtvrtou medaili z párovky, stříbrnou, přidal Vašek Baldrián v kategorii mužů (seniorů), když se svou reprezentační posádkou odtáhli celý závod na prvním místě a v závěru nestačili pouze na starší kolegy ze Slávie. Vzhledem k tomu, že kluci ještě loni jezdili za juniory, převzala jejich posádka zároveň zlaté medaile za kategorii do 23 let.

        

Pátá párovka zůstala těsně za medailemi, a to když děvčata, Lea Hýbnerová a Bára Mlýnková společně s holkami ze Šintavy, dojely ve finále na hezkém pátém místě. Poslední párovka, která stojí za zmínku, byli dorostenci Antonín Baldrián, Martin Slavík, Patrik Madaras a Juraj Kříž, jenž vyhrála malé finále a skončila tak celkově sedmá.

Fans-ctyrkadorostenek.jpg                                                    osma_dorost.jpg

Starším žačkám Lucii Graciasové, Adéle Mrákové, Tereze Šupové, Tereze Filkové a kormidelnici Jiřce Mančíkové se závod výsledkově sice nevydařil tak jako kolegům, ale jejich trenér Filip Švrček ocenil jejich 14. místo v konkurenci 26 lodí, jako hezký výsledek s výbornými předpoklady pro další roky.

Nejen komentátor mistrovství ČR, ale i trenéři ostatních posádek už vnímají hodonínské na párových čtyřkách za hrozbu. Z úst trenéra veslařů z Lysé nad Labem zaznělo: „Když se ve startovním poli objeví párovka z Hodonína, tak čekej problém“. “Těší nás, že můžeme tato slova opakovaně naplňovat výkony na dráze,” řekl s úsměvem Jaroslav Švrček, trenér dorostu a juniorů.

Abychom však nezůstali jen u párových čtyřek, pojďme si popsat další skvělé medailové výsledky. Mladší žáci Ondřej Vlachinský a David Konečný získali bronzovou medaili na dvojskifu. Chlapci Šimon Hýbner, Lukáš Kolinek, Jan Kobzinek, Adam Krůza a  kormidelníkem Šimonem Foltýnem získali stříbrnou medaili na nepárové čtyřce s kormidelníkem. S nepopulárním bramborovým místem se musela popasovat Natálie Zálešáková na skifu, když jí medaile unikla o pouhé desetiny sekund.

V individuálních disciplínách jsme měli žhavá želízka především ve starších kategoriích. Lea Hýbnerová ještě 200 metrů před cílem držela první místo, které ji však bohužel proklouzlo těsně mezi prsty a vyjela tak senzační stříbrnou medaili v kategorii dorostenek. Pro Leu se jedná o důležitý odrazový bod směrem k příštímu reprezentačnímu roku v kategorii juniorek.

Lea1x.jpg                                                      Natalie_skif.jpg

Juniorský již reprezentací ostřílený kolega Tomáš Hujňák vybojoval také medaili na skifu a to za 3. místo. Tomáš krom toho ještě usedl do smíšené posádky na nepárové čtyřce a do osmy s pražskými kolegy, s nimiž získal dvakrát stříbrnou medaili.

Náš nejstarší závodník, který bojoval o cenné kovy, byl Vašek Baldrián, který se letos posunul do kategorie mužů (seniorů) na skifu. Na startu se proti němu postavil také hodonínský odchovanec Milan Viktora ml.. Milan skončil na 3. místě s Vaškem na čtvrtém v zádech., Ten čtvrté místo urval až svým neskutečným finišem a získal zároveň stříbro v kategorii do 23 let. Hlavním letošním cílem pro Vaška je především mistrovství světa do 23 let na Floridě, kam chlapci odlétají 18.7.

Tomas_skif.jpg                                                     Vasek_skif.jpg

Kromě medailistů, určitě stojí za zmínku výkony všech účastníků MČR – zejména starších žaček na nepárové čtyřce ve složení Tereza Šupová, Jitka Dvořáková, Jiřina Mančíková, Tereza Filková a kormidelníkem Šimonem Foltýnem, také skifařským nováčkem Martinem Kobzinkem.

Jsme také rádi, že jsme po delší době dokázali poskládat samostatnou hodonínskou osmu dorostenců ve složení Antonín Baldrián, Martin Slavík, Patrik Madaras, Juraj Kříž, Daniel Kouřil, Filip Mlýnek, Filip Hubačka, Michal Caletka a kormidelníkem Jakubem Kopečným, která celkově skončila na 8. místě.

Po vydařených šampionátech se Hodonín drží na 14. místě v celorepublikovém žebříčku ze 40 klubů.

Hodoninska_vyprava-(1).jpg