IX. veřejný halový ročník ve veslování na veslařských trenažérech o pohár Sľňava Piešťany

Dne druhého února se veslaři sjeli do Piešťan, aby si poměřili síly ve veslování na trenažerech. Závodili i nejmladší veslaři v kategorii žactva a tam se hodonínským veslařům dařilo.

Teprve 10tiletý Juraj Kříž si vyjel svoji první medaili za druhé místo, Lea Hýbnerová zvítězila v kategorii11tiletých a rovněž Rostislav Štarha ovládl kategorii 12tiletých. Tito mladší žáci absolvovali trať 500m.

Starší žáci bojovali již na kilometrové trati a nejlépe se umístil Patrik Hačunda na stříbrné příčce. Ondřej Bolebruch pak skončil pátý. Trio 14tiletých žáků, Radek Sviták, Martin Malinka, Michal Hvorecký, se umístili na 6., 9. a 13. místě s časy hluboko pod 4 minuty. V žákyních se svým výkonem na 7. místě neztratila Marie Zámečníková.

Velký závod si zajela dorostenka Pavlína Flamíková, zvítězila a zlepšila si svůj osobní čas na 7:24,8, na trati 2000m.

Vrcholem trenažérové sezóny bude Mistrovství České republiky 16. února v Ústí nad Labem. Hodonínské veslování tam bude zastupovat čtveřice závodníků, kteří se kvalifikovali z Českého poháru. Jsou to dorostenka Pavlína Flamíková, dorostenecMichal Slabý, junior Michal Režňák a žena lehké váhy Renata Viktorová.