Jarní veslařská regata v Hodoníně

Stresové závody, i tak by šla označit Jarní veslařská regata v Hodoníně. Týden do závodu všechny přípravy probíhaly dle běžného scénáře. S úterním deštěm však přišel neklid a nejistota v další organizaci. Velká voda začala hatit plány.
Organizátoři však vytrvali a ve chvíli kdy byla stále voda vysoká, se rozhodli zariskovat a závody definitivně uspořádat. A risk v tomto případě vyšel, krásné počasí jen podtrhlo rozhodnutí a oba dny se proveslovali ve skvělé atmosféře. Celkem 22 klubů ze 4 zemí se zúčastnili největší regaty na Moravě a jedné z největší v ČR. I když původně přihlášených 26 klubů a  800 posádek bylo poníženo na 560 posádek, stále se jednalo o plnou a kvalitní regatu.

2L0A7550.jpg

Medaile vyhrávaly rovnoměrně všechny kluby a tím se ukázala vyrovnaná konkurence napříč věkovým spektrem. Poprvé se zúčastnily kluby z polské Wroclawi, slovenské Šaly a opakovaně závodníci z Budapešti.

2L0A7292.jpg

Domácí závodníci společně získali putovní Starostův pohár v celkovém bodování, který předal předseda klubu kapitánovi a všem závodníkům těsně po závodech.

IMG_2745.JPG

Krom vítězství si domácí užili také spousty plaveckých kousků, a to zejména na skifech žactva.

IMG_1301.JPG

Nyní se celý tým od mladšího žactva soustředí na zajímavý příští event, který proběhne za 14 dnů při pražských Primátorkách.

Odkaz na fotky Zdeňka Šišmy
- sobota  
- neděle