Junioři na tahu

V neděli 18.2. se v Olomouci v Clarion Congress Hotelu uskutečnilo Mezinárodního mistrovství republiky a Akademického mistrovství republiky v jízdě na veslařském trenažéru. Loni jsme tento podnik pořádali u nás v Hodoníně v rámci Ergoshow 2017 a ta jsme byli zvědaví, jak si naši svěřenci povedou letos. Zvlášť pro naše mladé závodníky to byl prubířský kámen, protože měli v nohách týdenní běžkařské soustředění. Podmínky v hotelu nebyly ideální pro velké výkony, proto jsme ani nečekali zázraky. Nicméně nás někteří naši svěřenci mile překvapili.
 
Musíme vyzdvihnout výkony našich juniorů Vaška Baldriána a Tomáše Hujňáka, kteří oba zaznamenali výrazné zlepšení proti loňskému roku. Oba vylepšili své časy o cca 14 vteřin. Pro Vaška to znamenalo skvělé sedmé místo a pro Tomáše, který byl ještě loni dorostencem příčku devatenáctou.
Hezké výkony podaly také Lea Hybnerová (17. v dorostenkách) a Renata Nedobová (10. v ženách lehkých vah). Renatin bratr Milan Viktora ml., který nyní hají barvy Dukly letos vybojoval bronzovou příčku v lehkých vahách mužů. Z našich odchovanců nás ještě v barvách VUT Brno úspěšně reprezentovala Veronika Brázdová, která vybojovala první místo v závodě univerzitních čtyřek. Tedy v závodě, který jsme loni premiérově zavedli to programu MČR a jsme rádi, že se v tom pokračuje i letos.
 
Kompletní výsledky najdete zde.

P2186143.jpg
P2186151.jpg
P2186163.jpg