Kontrolky

Tak jako každý rok, patří mezi první závody souboj o reprezentační místa. Ten letošní je tak trochu paradoxem, kdy se jedou kontrolky, ale chybí reprezentační závody a starty. I přesto všechny zajímá, jak se jednotliví závodnici mezi sebou porovnají. O to větší radost máme z toho, že se v červenci na kontrolkách objeví 6 hodonínských závodníků.
O reprezentační dres v kategorii dorostenců budou o víkendu 11-12.7. závodit Martin Slavík a Tonda Baldrián. Oba skfiaři potvrdili svoji připravenost na distančním závodě a řekli si tak o pozvánku. Vedle nich budou startovat 3 dorostenky, které se po malých krůčcích derou dopředu. Zejména tak prvoročačky Adéla Mráková a Lucie Graciasová. Vedle nich jim bude ukazovat cestu zkušená Bára Mlýnková.

V kategorii juniorek si na kontrolky brousily zuby Lea Hýbnerová a Sára Ševčíková. I když se obě děvčatta skvěle umístily v distančním závodě v Otrokovicích, bylo pozvána jen Sára, která měla splněné všechny kritéria a podmínky startu na kontrolkách.

O týden dříve se poprvé letos představí také Václav Baldrián, v kategoriie seniorů do 23 let. Ještě na začátku roku Václav uvažoval o dokvalifikaci na Olympiádu, dnešní kontrolky jede s čistou hlavou neboť ví, že by měl 8.8. nastoupit na univerzitu v Orlandu, kde se stanem členem univerzitního týmu.