Kontrolní závody reprezentace 2021

První závody na vodě jsou spojeny již tradičně s testováním reprezentace. A k Václavu Baldriánovi se přidala čerstvá seniorka Sára Ševčíková. S přechodem do seniorské kategorie se vypořádala velmi dobře.
        I když jsou kontrolky standardně testem dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií, letos díky pandemickým opatření se kategorie rozdělili. Nejprve si to senioři rozdali mezi sebou na dlouhé šesti kilometrové trati. Aby mohli dále postoupit na závodní 2000 m dlouhou trať bylo třeba absolvovat 6 km dlouhý test. Tam si Sára Ševčíková, již 2 roky hodonínská (původně olomoucká) závodnice, počínala velmi dobře. Za velmi těžkých podmínek (zima, vítr) se na Vltavě umístila na 18 místě, kde také získala cenný skalp olympioničky Kristýny Fleisssnerové. V porovnání se svou kategorií, tj. ženy do 23 let se Sára ukázala mezi prvními dvanácti holkami.

sara-(1).jpg

        Václav Baldrián se na distanční závod i kontrolky dívá s odstupem několik tisíc kilometrů ze svého přípravného univerzitního kempu na Floridě. Chystá se zde individuálně na skifu tak, aby se 11.5. mohl zúčastnit nominačního závodu a v případě úspěchu zamotal hlavu šeftrenérovi Jakubu Makovičkovi.

        Na kontrolkách se Sára jízdou na čas rozjela k hezkému výkonu a výsledku znamenajícím 10. místo. S tímto umístěním nastupovala i do prvního finále B, které ztvrdila 4. místem, tedy stále 10 celkovou příčkou. I po druhém finalové jízdě si Sára udržela celkové 10. místo a skvělou výchozí pozici pro výběr do třiadvacítkové reprezentace, která má letos vrchol v Račicích na mistrovství světa seniorů do 23 let.

        Sáře i Vaškovi držíme palce!!!