Letní kemp v Třeboni

Prázdniny jsou většinou odpočinkem nejen od školy, ale i od sportovních aktivit a výkonů. Po skvělých výkonech na MČR začátkem července skončila první část sezony. Do té druhé je třeba naskočit co nejrychleji, a proto se hodonínští veslaři vydali soustředit na letní kemp do Třeboně.

IMG_3853.JPG 

Krásné místo plné možností, vytvořilo společně s trenéry skvělé podmínky pro prohlubování techniky, zvyšování fyzičky a také tmelení týmu. Kempu se zúčastnilo nad 20 dětí a mládežníků ve věku 11-17 let. Jak to již bývá zvykem, nad správností soustředění dohlíží skupina masters veslařů a veslařek po celou dobu kempu. 

Veslaři bydleli kousek od závodní dráhy na rybníku Svět v chatkách třeboňského kempu. Během tohoto týdne naveslovali a najezdili na kolech spousty kilometrů, které se budou hodit v podzimní závodní části. Postupně se vytvářejí hezké tréninkové skupinky dorostenců, dorostenek a žáků vč. žaček.

IMG_4350.JPG

Veslařský kemp byl načasován tak, aby příprava vyvrcholila víkendovým závoděním na již zavedené třeboňské regatě. Bezesporu kvalitně i kvantitativně obsazené závody začínali v sobotu v 9:00. Závodilo se až do večerních hodin. V neděli se pokračovalo finalovými jízdami. Z pohledu hodonínského diváka začali finále příjemně jedním vítězstvím za druhým. Nejprve se blýskli dorostenci na čtyřce párové, dále mladší žáci na dvojskifu. Takto vše probíhalo po celý den až do závěru, kdy si pro vítězství přijela Lea Hybnerová na skifu ve starších žačkách a Bára Mlýnková na dvojskifu v žačkách mladších. Ta uzavřela závodní den a veslaři naskákali do autobusu a vydali se směrem k domovu, kde ve 21:00 na ně čekali již nedočkaví rodiče. 

Rád bych vypíchnul snahu a moc hezké veslování našich "dorostenek", které jsou zatím na začátku, ale rozhodně se neztratili. Naopak věřím, že by v příštím roce mohli i něco ukázat. 

No, abych nezapomněl na masters kategorii, tak i zde kolegové statečně a kvalitně bojovali ve společných i čistých posádkách na dvojskifech a čtyřkách. Velká poklona patří Radku Škodíkovi, který po necelém roku postupně dohání své veslařsky dlouholeté kolegy.