Letní soustředění v Třeboni

Třetí týden v srpnu patřil opět veslařům v rámci letní přípravy na poslední fázi dobře rozjeté sezóny. Dva autobusy, 3 dodávky a 4 vleky se vydali na pouť do Jižních Čech.
Nejprve se hodnínští ukázali ještě ospalí v Jindřichově Hradci na Vajgaru. Statečně se při prvním kole jihočeského poháru drželi domácích favoritů. Hezké prostředí a skvělá atmosféra byla výborným restartem pro týdenní soustředění 70 závodníků ze všech věkových kategorií.
Spousty naveslovaných kilometrů na rybníku Svět, naběháno i našlapáno kolem světa a okolí přineslo kýžené ovoce, které hodonínští veslaři prodali při závěrečné fázi ve druhém kolem jihočeského poháru na regatě v Třeboni. Tu si mladí veslaři z Hodonína přivlastnili a vyhráli co mohli. Stejně tak skvělí FANS Hodonín byli všude kam se člověk podíval.

Hodonínští nakonec vyhráli druhé kolo ve velkém stylu s obrovským náskokem před pronásledujícím Hradcem.
Už už to vypadalo, že borci z Hodonína nebudou muset absolvovat třetí kolo a v poklidu vyhrají celý tříkolový jihočeský pohár. Jindřichohradeckým to však nedalo a postavili do posledního kola v Táboře všechno co měli, aby hodonínské svrhli z vedení. To se nakonec podařilo, a tak Veslařskému klubu Hodonín zaslouženě patří druhé místo.