Mezinárodní regata na Bledu 2024

Jezero Bled ve Slovisku je jedno z nejhezčích míst pro veslování v Evropě a možná i na světě. Proto jsme se rozhodli v rámci našeho klubu umístit tento závod n atermínovou listinu. Měl by sloužit jako motivace i inspirace jak pro závodníky tak i pro nás jako relaizátory vlastních závodů. Historicky se tato regata vyprofilovala jako generálka před mistrovstvím světa juniorů potažmo katogorie do 23 let.

Jezero Bled ve Slovisku je jedno z nejhezčích míst pro veslování v Evropě a možná i na světě. Proto jsme se rozhodli v rámci našeho klubu umístit tento závod n atermínovou listinu. Měl by sloužit jako motivace i inspirace jak pro závodníky tak i pro nás jako relaizátory vlastních závodů. Historicky se tato regata vyprofilovala jako generálka před mistrovstvím světa juniorů potažmo katogorie do 23 let. Proto jsme účast na tomto závodu směřovali na juniorské a dospělé kategorie, nicméně naši nadějní veslaři se ve stejném termínu zúčastnili výcvikových přípravných kempů, kde probíhá kvalifikace do reprezentačních výběrů pro MS. Tím pádem se otevřela možnost větší účasti pro dorostence.

Mezinárodní regata na bledubyla velmi kvalitně obsazená, například rakouský tým vyslal všechny své reprezentační posádky a zúčastnili se také týmy z Chorvatska, domácího Slovinska, Itálie, Srbska, Maďarska, Česka, Slovenska, Polska i Norska. Naše děvčata měla dokonce možnost poměřit se se zámořskými veslařkami z Ameriky a Austrálie. Díky tomu jsme si splinili cíl a naši závodníci okusili atmosféru pravé mezinárodní veslařské regaty.

Regata se asi nejvíce podařila Filipu Kováčovi, který závodil po oba 2 dny jako dorostenec na skifu. První den skončil Filip 3. a v  neděli dokonce závod vyhrál, což dokazuje jeho perfektní připravenost a má od nás velkou gratulaci. Velmi dobře odjel svůj závod na skifu mužů Ondra Chytil, který se ve velké konkurenci probojoval do finále.

Třetí místo žen na párové čtyřce, bylo usnadněno pouze čtyř posádek, nicméně měly možnost se porovnat s reprezantacemi jiných zemí, které obsadili první dvě příčky.  
Neztratili ani dorostenky, Ingrid Bauer a Alžběta Dědková, které závodily ve finále A a Ingrid to doplnila vítězstvím B finále na skifu.  

Celý tým, podával skvělé a soustředěné výkony  a to nejenom na vodě. Věřím, že si tovšichni užili a ochutnali krásu veslování na průzračném jezeře pod Julskými alpami. Určitě chceme v tomto formátu pokračovat i v následujích letech.