Mistrovství Evropy Juniorů 2021

Jeden z posledních závodů v roce 2021 byl také odložený závod Mistrovství Evropy Juniorů, který se běžně jezdí v květnovém termínu. Letošní závod se díky covidu odložil, a proto v Mníchově mladí reprezentantní závodili až v řijnu. Hodonínští veslaři měli v repre výběru také svoji hvězdu.
Lea Hýbnerová, je hodonínskou stálicí již několik let a postupem času se prokousala také do juniorského věku. A nebyla by to Lea, kdyby se ji nepodařilo proklouznout mezi nejlepší veslařky v ČR. Díky trpělivosti a kvalitní přípravě se Lea dostala do týmu nepárových veslařek, které usedly spolu do osmy již na začátku prázdnin. Původně zamýšlený záměr, zajet co nejlepší výsledek na mezinárodním poháru juniorů se podařil a výsledek nabídnul možnost juniorkám také startovat na ME v Mníchově.

LEA2.jpg

Velmi dobře připravená osma českých juniorek s Leou na čtyřce, bojovala až do samého závěru, kde zaostala pouze o dvě sekundy před první lodí z Běloruska a vteřinu za Rumunkami.

LEA1-(1).jpg

Pro Leu je to určitě moc hezké zakončení juniorského věku s bronzovou medailí z ME. Mládežnické veslování je u konce a nyní šup do dospělého. I když se Lea nechala slyšet, že končí s karierou závodního veslování, stále věříme, že ještě nějaká motivace přijde a Lea zabojuje i na úrovni seniorské kategorie.