Mistrovství oblasti Morava 2024

Mistrovství Moravy je součástí tří olastních mistrovství -  mistrovství Labe, Vltavy a  Moravy. V některých kategoriích, zejména těch mladších se jedná o postupové závody, kde posádky bojují o své místo na mistrovství republiky umístěním do 7. až 8. místa.
Mistrovství Moravy je součástí tří olastních mistrovství -  mistrovství Labe, Vltavy a  Moravy. V některých kategoriích, zejména těch mladších se jedná o postupové závody, kde posádky bojují o své místo na mistrovství republiky umístěním do 7. až 8. místa.

Oblasti Morava se dlouhodobě jezdí na Brněnské přehradě. V letošním roce panovalo poměrně hezké počasí, teplé a bez zásadních vln a větrů. Tím pádem se jednalo o relativně férové závody závody a odpovídali připravenosti a výkonům jednotlivých závodníků. 
Našim veslařům se závody podařili a zajistili si tím postup na mistrovství republiky mistrovství. 

Pro mladší žactvo se tento závod stal jakýmsi vrcholem letošní sezóny. Tato skupinka připravovaná trenérem Martinem Hačundou a Květou Brovjakovou ukázala své kvality zejména na skifu a mladších žáků, kde Jakub Kostelníček a Jan Řičica dosáhli na 2. respektive 3. místo a společně pak vyhráli dvojskif. A stejně tak u děvčat Anička Frýdlová a Helena Ševčíková, která také úkazala velmi dobrou přípravu a výkonnost a skončili stříbrné  

U starších žáků to byly zejména chlapci Tomáš Kováčik a Jakub Šimek, kteří zvítězili na dvojskifu a zároveň na párové čtyřce společně s Richardem Majkut a Martin Sukup. Vedle toho také velmi dobře odjeli závod starší žačky, které skončily druhé odvezli si příslib kvalitního výsledku pro mistrovství republiky.  U mladších starších žáků se závod podařil Samueli Smrčkovi, který na skifu získal 3. místo Leoně Michálkové, která získala 2. místo. S Amálií Hačundovou pak Leona na dvojskifu dosáhla také na stříbro.

Závody také vyšli dorostenkám na párové čtyřce, které skončili 2.  a  svou suverenitu potvrdila Anna Hošková, která vyhrála na skifu juniorek. Juniorky pak vyjeli  2. místo na párové čtyřce a ženy stejnou kategorii dokonce vyhrály (Jiřina Mančíková, Lucie Graciasová, Kateřina Klásková, Adéla Mráková). Polovona z této posádky Katka Klásková a Adéla Mráková zajeli 2. místo ve dvojskifu žen.  

Dorostenci na čtyřce párové skončili 3. ve složení: Štěpán Chytil, Marek Kolínek, Matěj Vavřík a Filip Kováč. Stejně dopadla i čtyřka párová juniorů. Ondra Chytil zajel v mužích velmi hezký závod a byl druhý. Vítězsví na dvojskifu mužů vybojovali Adam Krůza a Martin Fajfr a ve stejném závodě na druhém místě dojela kombinovanéá posádka s naším Ondrou Chytilem a Matějem Račanským z ČVK Brno. Osma mužů doveslovala druhá za lodí z Brna.

I když to nebylo cílem, a do Brna jsme vyrazili v menším týmu, podařilo se nám dosáhnout na celkové vítězství závodů oblasti Morava.  Získali jsme tak nově vytvořený pohár a přiřadili se k vítězi oblasti Vltava Bohemians a Pardubicím na Labi.