Mistrovství republiky starších 2021

Poslední dva víkendy v červnu patřili opět ke svátkům českého veslování. V račické Labe aréně se odehrávali republikové šampionáty, kde se nejprve smažili nejmladší veslaři při žákovské republice a hned na to další víkend své síly změřili starší kolegové z kategorie dorostu, juniorů a seniorů.
Po loňském medailově bohatém roku odjížděli starší veslaři s ambicemi minimálně dorovnat loňský bohatý rok. Mladší kolegové hodili svým starším rukavici v podobě 11 medailových postů a vytvořili tím týmově velmi lukrativní první místo mezi kluby.Tým pod vedením hlavního trenéra Adama Michálka a také trenéra holek Jaroslava Švrčka, přijel již ve čtvrtek v dobrém naladění s ambicí poprat se o co nejlepší výsledek. Velké očekávání bylo zejména u dorostenecké párové čtyřky a osmy, jenž obhajovala loňský titul mistrů republiky.Již od pátku bylo však jasné, že soupeři jsou velmi dobře připravení a závodit se bude do posledního tempa. V pátek se představili všichni dorostenečtí a juniorští závodníci. Senioři přišli na řadu až v sobotu.
Velmi ceněného výkonu, byť bez medailí je páté místo dorostenek, ve složení Lucie Graciasová, Adéla Mráková, Tereza Šupová a Jiřina Mančíková. Děvčata se postupně meziročně posouvají směrem k pomyslnému vrcholu. Stejně tak se blýskli dorostenci na čtyřce S, ve složení Šimon Foltýn, David Bukovský, Ondřej Chytil, Michal Pavelka a kormidelníkem Theodorem Cetkovským. Posádka skončila těsně za bronzem a ukázala svůj potenciál a vzestupnou tendenci. Skvělý výkon přispěl i bodově do výborného umístění dorostenecké kategorie.Velké očekávání bylo u dorostenecké párové čtyřky a osmy. Pro dorostence začal finálový den osmou, která od samého počátku představoval souboj hodonínských a Blesku Praha, stejně jako v loňském roce. Bohužel pro hodoňáky v opačném garde na finálové pásce, kdy Blesk nedal Hodonínu šanci. Dorostenci ve složení Adam Krůza, Šimon Hýbner, Lukáš Kolínek, Jan Kobzinek, David Bukovský, Ondřej Chytil, Adam Kouřil, Šimon Foltýn a kormidelníkem Jakubem Kopečným si s odstupem přijeli pro cenné druhé místo. Do druhého očekávaného závodu párové čtyřky nastoupili svěřenci Adama Michálka, troch nervózně. Posádka ve složení Adam Krůza, Šimon Hýbner, Lukáš Kolínek, Jan Kobzinek, obhajovala stříbro z loňska i před loňska, a tak velká ambice možná svazovala kluky již od samého počátku. Pět vyrovnaných posádek se pralo o 3 medailové posty. Ještě na kilometru (v půli trati) se všech pět lodí rovnalo téměř na centimetry. V druhé půli však došlo k drobným odskokům, které pro naše znamenalo 5. místo. I když bez medaile, jedná se o výborný výkon a skvělá připravenost závodníků.Juniorská a seniorská kategorie je již v duchu reprezentačních výběrů. Velmi dobrý výkon předvedl Martin Slavík na skifu. Asi nejlepší výkon roku byl odměněn 4. místem, přičemž Martin jel dlouhou dobu na druhém místě. Stejnou pozici si vybojovali kluci na dvojce bez kormidelníka, ve složení Tonda Baldrián a Daniel Kouřil. Všichni 3 společně s týmovým kolegou Michalem Caletkou a Jakubem Kopečným na kormidle usedli do osmy s chlapci z ČVK Brno a předvedli skvělý výkon, který se proměnil v nádherný souboj osem, jenž vyhrál opět Blesk, před Olomoucí a naším společenstvím.Své role favoritů potvrdili individuálně zařazení závodníci v reprezentačních posádkách. Lea Hýbnerová usedla do repre osmy juniorek, kde svou roli favoritek obhájili prvním místem. Stejně tak Václav Baldrián sedící na háčku seniroské (do 23 let) osmy připravující se na domácí mistroství světa do 23 let, se nezalekli vyzyvatelů z Dukly a super jízdou zvítězili a ukázali svoji připravenost.Posledním výběrem byla osma žen s účastí Sáry Ševčíkové, který také usiloval o post nejlepší osmy v kategorii žen, kterou však předjela klubová osma Blesku, a tak Sáře a její posádce příslušela stříbrná medaile. Sára mimo to individuálně na skifu žen skončila druhá ve finále B.
 


Celkově se podařilo hodonínským získat dva tituly mistrů ČR a dvě stříbrné. Letošek byl ve znamení nepopulárních čtvrtých a pátých míst. Celkově dorostencům patřilo 4. místo v rámci celorepublikového bodování.Po dvou kolech Českého poháru je Hodonín v relativně těsném závěsu na úžasném druhém místě za Bleskem Praha.