Mistrovství světa ve veslování do 23 let

Ve čtyřech víkendech se v Račickém kanále vystřídaly 3 šampionáty, z toho dva republikové a jeden světový. Na všech měli hodonínští účast ve finále A. O republikových jsme již psali dříve. Mistrovství světa seniorů do 23 let je v Račicích po dlouhé době velkou prověrkou před velkým šampionátem, který se má konat v Račicích v roce 2022.
 

Organizačně zvládli pořadatelé z České veslařského svazu mistrovství světa na výbornou. Bohužel velkou černou skvrnou bylo to, že se nepodařilo vyjednat podmínky účasti diváků, a tak domácí šampionát zůstal uzavřen pro hladové oči diváku, rodičů a klubových příznivců veslování.
 
Hodonín měl své zastoupení ve Vašku Baldriánovi, který se k reprezentačnímu týmu přidal o něco později z důvou studijních povinností v USA. I když je Václav dlouhodobý člen elitní párové čtyřky, letos díky nezcela vyhovujícím tréninkovým podmínkám se musel srovnat “pouze” s místem v osmě. Ta však byla složena z dalších kvalitních skifařů (medailistů z ME do 23 let, MSJ z předchozích roků).
 
Po krásném výsledku párové čtyřky děvčat (4. místo) a neuvěřitelném finiši párové čtyřky chlapů, kteří vyjeli zlaté medaile a tím titul mistrů světa, se chystalo s velkým očekáváním finále osem chlapů, mezi kterými seděl na háčku Václav Baldrián, hodonínský rodák. Velmi těžký závod se téměř do půlky jel velmi vyrovnaně. V druhé půlce povyjeli posádky Velké Británie, USA a Německa. V druhé polovině spolu závodili posádka Česka, Itálie a Holandska. Celkové prvenství těsně v závěru urvali Britové. Česká posádka dojela šestá, kousek za Itali a Holanďany.
 


Vzhledem k věku celé posádky se jedná o velmi perspektivní posádku do budoucna, neboť všichni můžou ve třiadvacítkách pokračovat ještě minimálně dva až tři roky.
 


Vaškovi i ostatním držíme palce do dalších závodů ať už domácích nebo těch světových.