MS seniorů v Rotterdamu 2016

Na právě probíhajícím MS seniorů v Rotterdamu má náš klub hned dva zástupce. Ve skifu mužů LV startuje Milan Viktora, pod trenérským vedením dalšího našeho člena Adama Michálka. Milan má za sebou úvodní rozjížďku z které si zajistil přímý postup do čtvrtfinále. V těžkých podmínkách se mu nejelo vůbec dobře. Byl to boj s živlem. Silný boční vítr a vlny byly znát na celkovém výkonu.

          Ve čtvrtfinále se již podmínky zlepšily. Postupový klíč byl jasný. Být do třetího místa a zajistit si postup do semifinále což bylo hlavním cílem. Los byl velmi těžký. Ve čtvrtfinálové jízdě na něj čekal bronzový medailista z loňského MS srb Stanojevic, stříbrný z letošního ME němec Steinhuebel a osmý z ME švýcar Zehnder (Milan skončil na ME 11.)Závod se v první polovině trati nevyvíjel nejlépe a Milan byl čtvrtý se ztrátou 2,01s na třetí postupové místo na kterém byl v ten moment švýcar. Po průjezdu v polovině trati za to Milan jak se říká "vzal" a ztrátu začal smazávat. Na metě 1500m byl téměř vedle švýcara a dál šel do předu. Při průjezdu mety do posledních 250m měl na švýcara téměř loď náskok a začal dokonce dojíždět i němce a srba. Tento náskok se ale nakonec nepodařilo udržet a 20m před cílem se dotáhl zpět švýcar a dokázal se probojovat zpět na třetí místo. Milan dojel čtvrtý a postoupit se mu tedy nepodařilo.

 
20160820_095821.jpg

 
            Trenér Michálek k tomu řekl: "Věděli jsme, že to bude hodně těžké. Milana jsem upozorňoval, že si projde velmi bolavým závodem pokud bude chtít uspět. Tahle disciplína je velmi vyrovnaná a hranice mezi úspěchem a nezdarem je velmi tenká. Byl to neuvěřitelný závod. Na kilometru to nevypadalo dobře, ale potom Milan zvedl frekvenci a zkvalitnil práci pod vodou a hned to bylo znát na rychlosti. Přes švýcara se během 650 m doslova přehnal a když jsem viděl, že jde i do němce, tak jsem hodně věřil tomu, že to vyjde. Bohužel nasazení s jakým Milan jel od kilometru ho stálo hodně sil a úplné vyčerpání ho 20m před cílem téměř zastavilo. Do cíle už potom  dojel setrvačností".

 

           Milan jezdí v této disciplíně teprve první sezónu a musí ještě pár kvalitních závodů absolovovat, každopádně má potenciál k tomu, aby se ještě hodně zlepšoval. Čeká ho ještě v pátek semifinále C/D o celkové umístnění. A v sobotu finále "C" (13.-18. místo) nebo "D" (19 - 24. místo).

20160820_105211.jpg