První závody

Letošní sezónu nám skvěle otevřeli starší závodníci. Na mistrovství ČR  na dlouhé dráze letos poprvé na Labi, ve štětské loděnici, začátkem dubna, skvěle předvedl svou připravenost Vašek Baldrián, když zaostal pouze 150 metrů při 6 km trati za několikanásobným mistrem světa Ondrou Synkem a celkově skončil na 4. místě.

Vaškovi výtečně sekundovala jeho mladší kolegyňka Lea Hýbnerová, která si vyjela v kategorii dorostu také krásné 4. místo. Vašek i Lea si tím vybojovali místo na kontrolních závodech reprezentace, což se také podařilo i Patriku Madarasovi z 18. místa v dorostu a Tomáši Hujňákovi, který z technických důvodů dojel na předposledním místě, ale díky divoké kartě dostal šanci usilovat o reprezentační dres na kontrolkách. Ostatní kluci Martin Slavík a Tonda Baldrián byli spíše na zkušenou.

Druhým závodem byli kontrolní závody v Račicích, kterou jsou důležitým podnikem pro ty, kteří chtějí nejen reprezentova své město, ale především českou republiku na mezinárodní úrovni. Kontrolky jsou většinou hodně nervózním závodem, u kterého se dá hodně získat nebo také pokazit. Všichni hodoninští závodnici, tj. Lea Hýbnerová, Patrik Madaras, Tomáš Hujňák a Vašek Baldrián, přesně vykreslili svými výsledky svou aktuální formu a možnosti. Vašek fantastickým výsledkem ohromil reprezentačního trenéra Coxe a na děleném 3. místě ukázal, že bude do výběru mluvit. Tomáš skončil na 4. místě v B finále a bohužel tím dosáhl pouze na místo v reprezentační osmě, která nemá takový potenciál a je spíše doplňkem. Pro Leu se odklonilo štěstí v důležitém semifinále, které se nepovedlo a Lea tím musel obhajovat své 4 místo z dlouhé trati ve finále B, což naopak se jí náramně povedlo, finále vyhrála s celkovým 3. nejrychlejším časem a díky tomu dostala nabídku reprezentovat ČR na dorostenecké Ceftě na skifu. Poslední závodní na kontrolkách Patrik Madaras závodil ve finále C, které však postupně zlepšuje (rok co rok) (snad příští rok bude B nebo dokonce A finále). Vašek si svým 3. místem z kontrolek řekl o reprezentační párovou čtyřku do 23 let. Držíme všem palce.

Krom výběru jsme také otevřeli závodní sezónu na prvními závody v Ostravě, kde na řece Odře závodili jízdy po třech lodích. Hodonín se vypravil do Ostravy z 31 členým závodním týmem v kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu. Dorostenci a dorostenky vyhráli co se dalo (4x-, 4-, 1x). Stejně tak starší žác a žačky vyhráli své disciplíny (4x+ a 2x). Mladší žáci a žačky se v Ostravě hodně učili a získávali první cené zkušenosti. Dalším závodem bude již tento víkend 11-12.5. dvou denní regata v Piešťanech.