Reprezentační účast veslařů z Hodonína

I letošní rok hájí zástupci Hodonína světové posty. Václav Baldrián, loňský juniorský mistr Evropy a světa, obhajoval vítězství z minulého roku na MS do 23 let v americké Sarasotě. Tomáš Hujňák závodil v Itálii na Coupe de la Jeunesse.
Václav Baldrián a jeho reprezentační kolegové ze čtyřky párové odletěli koncem července na mistrovství světa do 23 let. Kategorie, která dříve byla označena jako senioři B a byla spíše okrajovou, má dnes obrovský význam a velmi vysokou úroveň. Kluci odletěli do USA, obhajovat loňské bronzové medaile z ME do 23 let. V Americe však narazali na těžkou konkurenci a jako jediní z ČR si zajistili finalovou účas. Celkové 5. místo bylo letos maximem, ale hlavně skvělým úspěchem této mladé posádky. Vždyť minimálně 3 parťáci (vč. Vaška) z posádky mají možnost startovat ještě min. 4 roky v této kategorii. Zcela jistě bude Vaškovi velkou motivací dokvalifikace na Olympiádu, která se pojede příští rok v květnu. Letos ještě Vaška čeká 7-8.9. ME do 23 let v Řecku.

Vedle něj o rok mladší hodonínský kolega, ještě junior, Tomáš Hujňák se pral s evropskou konkurencí na poháru juniorů, Coupe de la Jeunesse, v italském Corgenu. Tomáš měl určitě vyšší ambici, a to startovat na MS juniorů v japonském Tokiu, kde však byl velmi úzský výběr. Nakonec tedy Tomáš s parťákem Vojtou Málkem z Pardubic vyrazili do Itálie, kde skončili druzí, tedy stříbrní na dvojskifu juniorů.

7-8.9.2019 se uskuteční Veslařská regata v Hodoníně. Sobotní start je plánovaný na 10 hodinu. Závodit budou všichni domácí medailisté z MČR 2019. Přijďte se podívat a zafandit.