Velký rok za námi a ještě větší před námi

Ohlédnutí za veslařskou sezónou 2016 VK Hodonín.


Rok sice ještě neskončil, ale řeka Morava už se uložila ke spánku a my se s ní rozloučili tradiční veslařskou Žabou. Sezóna sice uplynula rychle jako voda, nicméně naše úspěchy rozhodně nebyly smyty či zapomenuty. Úspěchy je potřeba připomínat a motivovat se tak do dalších let. Pojďme si trochu zavzpomínat a nabudit se na novou sezónu.


V lednu nám zamrzla řeka, ale úsměv zůstal

Přes zimu se samo sebou závodilo na trenažérech. Byli jsme třeba na Mistrovství Evropy v Maďarsku, nebo na Slovensku na poháru v Piešťanech. Tam si skvěle vedli žáci, kdy Bára Mlýnková a Radim Slabý vyhráli svoje jízdy v kategorii mladších žáků s velkým náskokem. Naopak v maďarském Győru měla naše výprava hlavně výzvědné úkoly před chystaným MČR na veslařských trenažérech v roce 2017, které se bude konat u nás v Hodoníně.
 

zima-trnazery-piestany.jpg


Březen, na veslák vlezem - Duben, ještě tam budem

Na začátku dubna při příležitosti zahájení nové sezóny a obnoveného veslařského slibu jsme slavnostně otevřeli Cafe Veslák. Kavárnu pro všechny z klubu i mimo něj. Život na Vesláku tak dostal nový nádech. Děti i rodiče teď mají kde trávit čas před nebo po sportovních aktivitách, nebo si jen tak přijít na kávu a nasát atmosféru. Nový kabát dostala také mučírna (posilovna), kterou jsme doplnili i o nové pomůcky.Tím to však nekončí, ale naopak začíná. Další na řadě je renovace šaten, parkoviště atd..
 

brezen-slib-kavarna.jpg


A zase ta regata

Letošní květnová domácí regata nutno přiznat nebyla z pohledu výsledků tak úspěšná, jako samotná příprava na ni. V květnových “přípravných” závodech v Praze na Bohemce a v Piešťanech na poháru SNP se nám podařilo vybojovat stupně vítězů. V dělených závodech se blýskli vítězstvím a třetím místem, žáci mladší na čtyřce párové, ve složení Šimon Hýbner, Ondřej Horniak, Radim Slabý a Filip Mlýnek.
 

kveten-regata-hodonin.jpg


Červen ve znamení draka a pádla

Veslařské závody pokračovali samo sebou i v červnu. Nicméně tento měsíc patřil na klubu spíše pádlařům a to konkrétně posádkám dračích lodí, které trénovali na druhý ročník úspěšného hodonínského Drakobití. Letošní poslední červnový víkend se do soubojů zapojilo 20 posádek z řad firem i veřejnosti. K tomu nesmíme zapomenout na školní pohár, který se se konal den předem za účasti škol z Hodonína i okolí. Akce byla o něco úspěšnější než loňský ročník a věříme, že jsme u zrodu nové tradice.
 

cerven-drakobiti.jpg


Červencoví Mistři

Největším úspěchem letošního roku se dá nazvat překvapivé vítězství dorostenců na MČR v Račici. I když předešlé závody naznačovali slibný výsledek, tak titul v této nabyté kategorii čekal málokdo. Párová čtyřka dorostenců ve složeni Radek Sviták, Michal Hvorecký, Vašek Baldrian a Tomáš Hujňák, která o sobě dala vědět už před 3 týdny jasným vítězstvím na oblastním přeboru Moravy. Loni bojovali na úrovni 12. místa a i letos byli tabulkově odhadováni do finále B. Vysloužili si tím obrovský respekt soupeřů a pýchu trenérů Pavly Svitákové a Jaroslava Švrčka, kteří tomu sami nemohli uvěřit.
 

cervenec-mcr.jpg


Nemáme veslaře, ale máme pláž

V srpnu se naše modrobílá skvadra vypravila s plnou výbavou všech lodí a kol v našem nadupaném autobusu na soustředění do Třeboně, které bylo zakončenou SVĚTovu regatou mezi kapry. Zatímco hodonínská reprezentace bloudila mezi Světem a Regentem zbytek členstva pokračoval ve zvelebování areálu klubu. Můžete si všimnout nové dlažby před vstupem a srovnaného terénu před klubem. Co je zásadní z pohledu zábavy a sportovního vyžití je volejbalový kurt. Který už tu byl, ale ne s pískem. Letos jsme si jej mohli užít jen cca dva měsíce, ale příští rok to rozjedeme naplno.
 

srpen-kurty.jpg


Konec léta mezi tulipány

Polední neděli letních prázdnin skončilo MS juniorů, seniorů B a seniorů ve veslování. Na rekordní regatě v holandském Rotterdamu  se objevilo více než 1900 účastníků ze 70 zemí celého světa. Naše barvy byly u toho v podobě bronzové juniorky Pavlíny Flamíkové na čtyřce párové a v seniora Milan Viktory na skifu lehkých vah.
 

srpen-trebon-soustredeni.jpg


I v září naši zářili

Podzimní zápolení pokračovalo přes závody v sousední Břeclavi v Břeclavi až k dvěma mistrovským závodům na krátké trati 500 metrů, kde triumfovala v ženské kategorii Veronika Brázdová (na skifu a čtyřkách ve společenství posbírala všechny 3 medaile) a také navrátivší se odchovanec Andrej Rédr v mužské kategorii (3. a 2. místo).

Navazující mistrovství ČR družstev bylo podnikem, kde především mladší žáci a dorostenci vítězně obhajovali své disciplíny z letního Mistrovství ČR a celkově obsadili 3 místo mezi družstvy v kategorii dorostenci. Celkové pořadí Veslařského klubu Hodonín mezi družstvy bylo 15. z 37 klubů. Poslední důležitou zkouškou před zimní pauzou na vodě byl testovací distanční závod mládeže v Uherském Hradišti, kde si vedl skvěle Tomáš Hujňák a skončil na výborném 6 místě.
 

 rijen-chalupa-a-trenazery.jpg


Postavili jsme na vesláku Chalupu

Nejedná se o nový srub či indiánský stan:) Již v létě se našemu předsedovi podařilo díky podpoře kraje získat nové veslařské trenažéry pro klub i pro školy. Tím se naplnil dlouhodobý záměr dostat veslování blíž k dětem.
Předání trenažéru bylo navíc okořeněno účastí našeho z nejúspěšnějších veslařů Václava Chalupy. Ten s námi obešel všechny školy a druhý den se postavil na paddleboard a hrdinně v nepříznivém počasí asistoval dětem při zkoušení různých typů veslařských lodí.

 

To není všechno

Za ten rok se toho událo samozřejmě mnohem víc a dalo by se psát tisíce slov. Především je potřeba poděkovat všem z klubu i mimo něj ať už za sportovní výkony a pomoc při pořádání akcí a šíření dobrého jména klubu. Loni, kdy se Filip Švrček ujal předsednictví, tak měl hodně vizí a mnohé z nich vypadali nereálně. Dnes po téměř dvou letech jsou vidět činy. Nesporným úspěchem je i to, když se nás z ostatních klubů začínají ptát, jak to děláme. Hlavní je vytrvalost a tvrdá práce, které nás čeká ještě mnoho.

 

2017 = 110

Toto není nesmyslná rovnice, ale náš příští rok, který se ponese v duchu 110 let výročí klubu. Již v únoru budeme hostit MČR na veslařských trenažérech, které chceme (jako vždy všechno) posunout o kus dál, než je běžné. Přípravy již započali a pokud chcete být součástí, budeme rádi za každou pomocnou ruku.
 

Ergo-show-2017.jpg


Následující rok nás toho čeká mnohem více a proto bude potřeba udržet si výkonnost nejen na poli sportovním, ale i v nastolené cestě budování hrdého Veslařského klubu Hodonín. Děkujeme ještě jednou všem, kdo byli součástí, nebo nás podpořili. Zůstaňte s námi nadále:)