Výsledkový servis

Druhý květnový víkend byl opět velmi aktivní. Hodonínští veslaři se účastnili tří významných závodů: Olympic Hopes, mezinárodní regaty v belgickém Ghentu a mezinárodní regaty v Brně.

Olympic Hopes

Dorostenecké kategorie předvedly svou formu v rámci závodu Olympijských nadějí, který letos hostilo Brno. Síly v něm poměřili mladí reprezentanti z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska.

Závodilo se pouze jedním finálovým závodem. Česká republika měla jako pořádající země postavené dva týmy A a B.

Hodonín měl v široké české skupině čtyřčlenné zastoupení. Svou účast si vybojovali dorostenec Filip Kovač a dorostenky Ingrid Bauer, Adéla Bělochová a Anna Duroňová.

Pro všechny čtyři hodonínské závodníky se jednalo o první reprezentační start, proto z pohledu trenérů bylo hlavním cílem, aby si zažili atmosféru velkého závodu a porovnali svou výkonnost se zahraniční konkurencí.

Filip Kovač startoval společně se Štěpánem Kyjevským z Olomouce. Dojeli na 5. místě s velmi kvalitním výkonem, kdy je od 4. místa dělilo pouhých 43 setin a od třetích A-čkových kolegů jen 2 sekundy.

Ingrid Bauer a Adéla Bělochová společně usedly na dvojskif. Celkově skončily šesté s drobnou ztrátou.

Všichni také usedli do osmy v B týmu. Obě osmy - dívčí i chlapecká - s hodonínskými závodníky dojely shodně na 4. místě.

Anna Duroňová nejprve odkormidlovala osmu se svými kolegyňkami v týmu B a následně usedla do A-čkové chlapecké osmy, jež vítězně dovedla do cíle.

 

Mezinárodní regata v belgickém Ghentu

Druhým reprezentačním meetingem byl závod seniorů v belgickém Ghentu. Velmi kvalitně obsazená mezinárodní regata prověřila připravenost mladých závodníků. Hodonínští zde měli zastoupení v mužích, a to v Martinu Slavíkovi, Adamu Krůzovi a nově Martinu Pfeifrovi. Všichni společně usedli do nepárové čtyřky (non-coxu) s kolegou Janečkem z Dukly Praha. V sobotu se to chlapcům moc nepovedlo, zato v neděli zazářili 2. místem za vítěznými Švýcary. Za sebou nechali posádky z Francie, Belgie i svých týmových kolegů ve druhé lodi ČR.

 

Mezinárodní regata juniorů v Brně

Víkend také patřil mladým veslařům počínaje žáky a konče juniory na mezinárodní regatě na Brněnské přehradě.

Nejlépe se předvedli mladí juniorští reprezentanti. Anna Hošková zcela ovládla svůj skifařský závod a nekompromisně s velkým náskokem porazila dlouholetou rivalku a reprezentantku ze Slovenska. Stejně dobře si počínal Lukáš Kolinek ve spolupráci s reprezentačními kolegy na čtyřce bez kormidelníka. Lukáš měl skvěle rozjetý i skifařský závod, v něm si však nechal ve finále vzít vítězství vlnou od parníku a skončil na 3. místě.

Velmi kvalitních výsledků dosáhly starší holky na dvojskifu Stella Tothová a Ema Ševčíková, když těsně skončily druhé. Skvěle si vedl také dvojskif starších žáků Tomáše Kovalčíka s Jakubem Šimkem, kteří celkově skončili na 3. místě. Stejné umístění vybojovali také na párové čtyřce s kormidelníkem ve složení Kovalčík, Šimek, Súkup, Odehnal s Annou Duroňovou na kormidle. Pro třetí místo si dojely i juniorky na párové čtyřce, kde si svou závodní premiéru odbyla Alena Fukalíková (dále Hošková, Lupačová, Dvořáková). Juniorky s dorostenkami na osmě s kormidelníkem si společně také vyzávodily 3. místo. Další skvělá finálová i jiná umístění můžete dohledat na https://www.veslo.cz/mezinarodni-brnenska-regata-junioru3/192645768/komplet.pdf. Fotky najdete na linku fotografa Zdeňka Šišmi:

páteční Olympic Hopes: https://eu.zonerama.com/ZdenekSisma/Album/11437899

sobota: https://eu.zonerama.com/ZdenekSisma/Album/11443423

neděle: https://eu.zonerama.com/ZdenekSisma/Album/11450346.

1F074839-7998-4237-A9DD-8AE5F75ED359.jpeg5DFA8FFD-416D-466A-91A9-3D8506FE60AA.jpeg1F074839-7998-4237-A9DD-8AE5F75ED359-(1).jpeg