Zahájení sezóny

V sobotu 30.5. se po dvouměsíčním odsunu uskutečnilo zahájení sezóny 2020 za účasti paní senátorky Anny Hubáčková a starosty města Hodonín Libora Střechy. Tradiční slib a vztyčení vlajky doprovázelo bez mála 50 veslařů.
Krásné počasí zdobilo vydařený slib mladých veslařů, aby si společně slíbili závodění a sportování v duchu fairplay. Na stožár se vztyčila nová vlajka jenž zdobí historickou budovu a také symbolizuje zahájenou sezónu.

Mladí veslaři byly vedení ikonou dnešního hodonínského veslování, dnes již studentem technické univerzity ve floridském Orlandu, Václavem Baldriánem, který si krásného odpoledné také s ostatními užíval.

Tradiční slib jenž by měl být v ryt do paměti všech hodonínských veslařů, byl slíben největším počtem mladých veslařů za posledních 5 let. Silná skupina žáků a dorostu se bude letos snažit na úspěchy z loňského roku.

Stejně tak jako předseda popřál hodně štěstí a úspěchu v letošní sezóně, přimluvil se také hodonínský starost Libor Střecha. Také s vodou zpjatá paní senátorka Anička Hubáčková, požehnala veslařům k úspěšné sezóně.

A vzhledem k opatření jaké byly a jsou, bude letošní sezóna poměrně dlouhá. Hodně štěstí veslaři.