Zimní prověrka na ME ve veslování na trenažeru

Zimní prověrka veslařů na Mistrovství Evropy ve veslování na trenažeru 11.1.2020 v pražské hale Královka. Současně bylo ME i domácím šampionátem. Jak si vedli hodoninští veslaři???
Do Prahy vyrazil tým mladých veslařů ve složení Martin Slavík (dci), Lea Hýbnerová, Sára Ševčíková (jky) a Václav Baldrián (senB). S nimi se o titul mistra Evropy přijely prát i sestry Brešlovi, Stanislava Michnová, Pavla Svitáková a Jarka Myslíková, a to každá ve své věkové kategorii.

Z mladších závodníků nejdříve rozjel svůj závod Vašek Baldrián, který v silné konkurenci 49 závodníků obsadil skvělé 5. místo, o které se dělil s dalšími dvěmi závodníky, a to v čase 6:09,8 s. Tato dělená pozice znamenala pro Vaška také 3. místo v rámci mistrovství ČR 2020.

Hned po Vaškovi se do toho opřel náš nejmladší závodník ještě dorostenec Martin Slavík. Martin patří mezi velké adepty pro juniorskou reprezentaci v příštím roce, a také to potvrdil hezkým závodem, kde skončil také na 5. místě a stejnám umístěním v rámci MČR z celkového počtu 52 závdníků.

Juniorské děvčata Lea se Sárou, závod rozjeli dobře, ale nasazené tempo neudrželi a skončili těsně za sebou na 22 a 24 místě, z celkového počtu 47 závodnic.

IMG_8405.JPG

Při celkovém zhodnocení výsledků lze konstatovat, že se závody podařili a ukázali správný směr přípravy. I když je na testování a závodění na trenažeru kladen důraz a důležitost, stále je pro nás mnohem hodnotnější umístění na vodě.

ME 2020 se z velké části dali označit za závody Masters, když z celkového počtu vypsaných závodů, téměr 70% bylo vyhrazeno pro Master závodniky. Mezi nimi se úspěšně ukázali i závodnice z Hodonína. Pavla Svitáková startovala za lehkou váhu ve své věkové kategorii a obsadila 3. místo, stejného umístění dosáhla (v novém českém rekordu) Staňka Michnová. Obě absolvovali hlavní závod na 2000 metrů. Jarka Myslíková obsadila 3. místo v závodě na kratší vzdálenost 1000 m.

Všem zúčastěným gratulujeme a přejeme hodně síly do další částí zimní přípravy.