Lyžařské soustředění 2020

Běžky, kopce a spousty kilometrů - standard zimní přípravy veslařů - není tomu jinak i pro hodonínský tým. Ve středu 29.1. začíná 5 denní soustředění v Jeseníkách.

Celkem 17 mladých veslařů absolvuje zimní výcvik s cílem nabrat vytrvalost a sílu pro náročnou sezónu. Zcela jistě to bude pro některé úplně první stoupnutí na tyto lyže. Ale věřím, že se s tím všichni poperou a odjedou z obce Kouty nad Desnou s novými zážitky, zkušenostmi a hlubším přátelstvím.

První den byl ve znamení spousty pádů a nového pohybu. Napříč tomu, jsme se odpoledne vrhli na projíždku prvními kopci.

IMG_0402.JPG 

Druhý den byl náročnější - 3 hodiny stoupání ve sněhové vánici následovaný hodinovým sjezdem. Den byl završen odpolední skupinovou koulovačkou. I 3 metrový sněhulák byl.A protože jsme na převýchovném pobytu, bydlíme v Pasťáku (apartmánový dům Pasťák, Kouty nad Desnou)
Mladí veslaři během 4 dnů nalyžovali kolem 20 hodin. Těžko se měří v km, neboť podmínky byly těžké, pro některé rychlost nebyla rozhodující. Z důvodu oblevy jse museli vynechat poslední nedělní trénink a odjeli jsme o něco dříve domu. Zimní soustředění se podařilo nejen v tréninkovém procesu, ale zejména i po stránce komunitní.