Cesta z města

Veslařský klub Hodonín z.s. se může pišnit novou cestou. Díky spolupráci DSO pro Baťův kanál, Městu Hodonín, (Městu Holíč - přeshraniční partner) a Veslařskému klubu Hodonín z.s. se podařilo zrealizovat cestu, která vede přes veslařský klub až na hráz.
Pro cestu, o které se mluvilo již více než 15 let, se našlo nejvhodnější řešení a získali tím všichni. Veslařský klub má cestu, kterou by sám nikdy nezralizoval. Veřejnost města Hodonín může nyní využít cestu až k vodě, aniž by je někdo peskoval a DSO pro Baťův kanál dále tvoří v zpřístupnění vody pro všechny v rámci cestovního ruchu.

Jedná se však o první etapu celého záměru, kterým je nejen cesta, ale zbudování parkoviště a na to navazující sportoviště. Cesta byla ve čtvrtek dodělaná. Zde se můžete podívat, jak to nyní na VK vypadá.

IMG_8826.JPG

IMG_8827.JPG

IMG_8830.JPG

IMG_8831.JPG

Aby vše fungovalo jak má, je potřeba nyní areál uzavřít a ochránt jej před lidmi, který nemají k němu žádný vztah.

Další etapou by mělo být zbudování parkoviště s cca 50 parkovacími místy, osazené parkovacím systémem se závorami. To je v tuto chvíli těsně před vydáním stavebního povolení. Co nevidět se udělá přeložka NN a dále se už bude vyčkávat na vhodný dotační titul.