Drakobití vs. Havelka

K životu u Moravy již neodmyslitelně patří zářijové závody dračích lodí. Letos se proti sobě postavilo 12 posádek. Vítězem se stala posádka Dobrého ročníku. Pro milovníky 30. let jsme v rámci charitativního večera na vesláku přizvali Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Na klubu to žilo až do ranních hodin.
     V letošním roce to byly asi nejvýznamější kulturní akce v Hodoníně. Jedna z nich měla oslavovat léto, ta druhá jeho konec.
      Annabál, jehož patronem byla senátorka Anna Hubáčková, byl nejen oslavou léta, ale také formou pomoci. Díky benefičnímu pojetí organizátorů (Veslařský klub Hodonín z.s. a Domu Kultury Hodonín) a většiny vystupujících, zejména panu Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers, se podařilo vybrat a následně poskytnout 125.000 Kč na tornádem poničené sportovniště u Červených domků a v lužické Cihelně (Lužáku). Krásný letní večer a noc, byl sice ukončen deštěm, ale to nic na báječné atmosféře neukrojilo. Symbolický příslib pomoci se stvrdil podanou rukou jak se starostou Hodonína Liborem Střechou, tak i se starostou Lužic, panem Kláskem a ředitelem základní školy U červených domků, panem Antonínem Slezákem. Finančním darem pomohla také sama patronka Anička Hubáčková. Mimo jiné čestnými hosty bylo 100 zaměstnanců nemocnice TGM v Hodoníně, jako poděkování za péči při pandemii spojenou s nemocí Covid.

Ondrej-Havelka-v-Hodonine-2021-a84.jpg
Více fotografií najdete v galerii - ANNABAL2021

     Hodonínské drakobití 2021 byl již 7. ročníkem kvalitní zábavy pro rodiny s dětmi. Celodenní program táhne již 7. sezón více než 2000 lidí. Dvanáct posádek zápolilo o bronzovou sošku draka a pomyslný trůn hodonínského draka. Mimo to několi stánků s jídlem a hlavně plný areál sportu spojeného se sportovní akademií NA-STARTU. Výborně zorganizovaný den s krásným a dlouhým večerem. I tak by se dal nazvat tento konec léta. Vítězem se stala posádka Dobrý ročník, která již po druhé zvítězila. Těsný souboj však předvedo celé finálové pole. Ve finále na sebe startovali Dobrý ročník, posádka Readyheros, Stavební firma Plus a posádka firmy G-mont.

Zazna-Drakobiti-2021-Hodoninske-Drakobiti-2021-a-0462.jpg
Více fotografií najdete v galerii - DRAKOBITÍ_2021