Jaký byl rok 2021 na VKH

Rok 2021 se stal velmi úspěšným rokem, a to jak na poli závodním, tak i z pohledu budování, zvelebování a rozvoje klubu. Největších  úspěchů dosáhl klub zejména jako kolektiv 1.místem v Českém poháru mládeže (do 18 let), 2. místem celkově a 3. místem při MČR Družstev. Rozběhli jsme všestrannou multisportovní přípravku NA-STARTU, přeplnili letní tábory a kempy, a také se postarali sportovně i kulturně o veřejnost.

     V začáku roku 2021 to však vypadalo na jednu velkou tragédii. I když pro mnohé to opravud tragický rok byl, Veslařskému klubu Hodonín vyšel na jedničku s hvězdičkou. Snad už jen vyhrát český pohár, získat titul mistra světa nebo mít olympíjského vítěze. Ale to vše přijde, jak by řekl klasik "trpělivost růže přináší".

    No a teď pěkně po pořadě, nebo vlastně od konce. V původním závodním plánu jsme neměli startovat na MČR Družstev. Z dlouhodobého hlediska se nám nedařilo tvořit velký a kvalitní tým. To se však od roku 2020 začalo měnit. A dodatečně jsme se na MČR Družstev přihlásili (jednak z titulu vyjetých kategorií a druhak z důvodu důležitých bodů do Českého poháru). Do závodu jsme startovali jako vedoucí kategorie mladších žáků a žaček a z druhého místa starších žáků, žaček a dorostu. Své kategorie obhájili své posty, junioři a starší pomohli s pár body a díky tomu jsme mohli slavit nejlepší umístění v historii klubu, krásné 3. místo na MČR Družstev.
     To vše nám pomohlo posbírat dost bodů, které nás posunuli na celkové druhé místo v prestižním Českém poháru, který již několik desetiletí je v rukách pražských klubů. Velmi vysoká úroveň a těžká konkurence řadí hodonínské opravdu vysoko. Co je však nejcennější z toho všeho? To, že toto druhé místo získala skupina mládežníků do 18 let. S pár body Vaška Baldriána a Sáry Ševčíkové (v seniorské kategorii) jsme čelili zejména pražským gigantům jakými jsou Slávie Praha, Bohemians Praha a ČVK Praha. Ovšem naši mládežníci byli k nezastavení a i díky tomu získali prvenství v Českém poháru do 18 let a stali se tak nejúspěšnějším mládežnickým týmem v České republice.   Nejlepší mládežnický tým v ČR - veslaři z Hodonína     Na mistrovstvích ČR  ve veslování jsme získali celkem 15 medaili - z toho 4 z čistých osem, 3 z párových čtyřek. Zbylé byly z malých disciplín či společenství. Nejúspěšnějším veslařem se stal Marek Kolínek se dvěma tituly mistra republiky.  
     Disciplinovaný tým žáků.

    
     K úspěchům klubu se však nepočítají jen závodní úspěchy, ale i organizační. A to zejména v počtu členů. V letošním roce bylo v klubu registrovaných 201 členů, z toho 111 mladších 18 let. Letního soustředění v Třeboni se zúčastnilo nad 70 mládežníků. 
     Zainvestovali jsme a podařilo se rozběhnout sportovní přípravu mladších dětí s názvem Sportovní akademie NA-STARTU. Tato všestranná přípravka je jakýmsi multisportovním programem, do nějž je zapjených x sportů a klubů, zhruba 20 trenérů, kteří se celoročně podílí na přípravě dnes asi 65 dětí z Hodonína. Více lze dohledat zde.

158361401_957306348361156_7437407608990949211_n.jpg

      No a samozřejmě i letní program v podobě sportovních táborů a kempů přináší své ovoce. Letos jsme obsloužili v 7 táborových a 2 kempových turnusech nad 300 dětí. Avatarské téma bylo lákadlem nejen pro děti, ale i pro odvážné instruktory.

      I dospělí si přišli na své. Nejprve se podařilo dostavět a dobudovat úžasnou komunitní pergolu, která od samého počátku byla využívána (hospodářskou komorou, klubem až po velké akce). V létě se podařila moc hezká akce s názvem ANNABÁL, jejíž hlavní hvězdou se stal Ondřej Havelka s jeho Melody Makers. Akce byla charitativní a její výdělek 125.000 Kč putoval na poničený atletický stadion a areál Lužáku (Lužická cihelna). Kolem 700 lidí se bavilo v rytmu swingu a v atmosféře 30. let.

Ondrej-Havelka-v-Hodonine-2021-a84.jpg

  Na to navázal 7. ročník Hodonínského drakobití, kde se o bronzovou sošku draka porvalo 12 týmů. Tím nejúsěšnějším se stal tým Dobrý ročník, který soutěž vyhrál již po druhé.

Hodoninske-Drakobiti-2021_1.jpg

            Podařili se uspořádat dva firemní dny pro společnost MND a Stavební firmu PLUS. I díky tomu se podařilo budovat a investovat do areálu. Letos hlavně do terénních úprav směrem na hráz, kolem přístavby, pergoly a v dodělcích v klubovně v celkové výši kolem 750.000 Kč. Kromě toho jsme také pořídili nové vesla, lodě a materiál v hodnotě půlmilionu korun. Do přípravky NA-STARTU jsme koupili kajaky, trampolínu a spoustu sporovního vybavení v hodnotě téměř 150.000 Kč. Veslařský klub měl v roce 2021 téměř 9 zaměstnaných lidí, na které nám z části přispívá úřad práce a ČVS). V rámci různých dohod, smluv a jiných vztahů u nás pravidelně pracovalo či vypomáhalo téměř 50 lidí v průběhu celé sezóny (trenéři VK, trenéři NA-STARTU, instruktoři na táborech a kempech, při dračích lodích, komerčních hodinách a v kavárně).
       Díky někerým členům a rodičům (za což jim patří obrovský dík) jsme mohli pomoci s ubytováním brigádníků a pracantů, kteří pomáhali likvidovat trosky po přírodní katastrofě (TORNÁDU) jenž prolétlo hodonínskem 24.6. Mimo to se podařilo uspořádat veslařskou sbírku, při níž jsme vybrali částku na 500.000 Kč a dále rozdělili mezi 8 poškozených veslařů či členů (i bývalých členů).

      A tuto skvělou sezónu jsme oslavili v říjnu při ukončení sezóny a přijetí téměř všech členů na radnici (před radnicí) akcí nazvanou RO(C)K VESLAŘŮ.

DSC_0807.jpg
 
Ano, byl to ROK HODONÍNSKÝCH VESLAŘŮ.