MČR & Primátorky

V posledním měsíci vyvrcholila první část sezóny, kdy jsme závodili na přeborech Moravy v Brně, populárních Primátorkách a MČR v Račicích. Tam se ve dvou týdnech postupně vystřídaly všechny věkové (závodí) kategorie. Už jsme si rádi zvykli na úspěchy našich juniorů a čekáme, kdo se k nim přidá. V Račicích to byly mladší žačky Terezka Šupová a Natálka Zálešáková, které nám udělaly velkou radost, když společně s děvčaty z Ostravy dosáhli na bronz z mistrovství republiky.
P6246483.jpg
 
Při MČR žactva celkově na sedmém místě skončila posádka mladších žáků na čtyřce párové s kormidelníkem ve složení: Konečný David – Kobzinek Jan - Kouřil Adam - Čech Jakub - Kopečný Jakub a také čtyřka nepárová s kormidelníkem starších žáků Mlýnek Filip - Kouřil Daniel - Baldrián Antonín - Dvorský Nikolas - Kopečný Jakub. Místo Báry Mlýnkové do finále A na dvojskifu nastoupila Adéla Mráková, která společně s Adélou Poláškovou z Břeclavi (jenž hostovala za Hodonín) dojeli šesté.

P6246444.jpg

Na MČR juniorů jsme se díky Václavu Baldriánovi a Tomáši Hujňákovi dočkali souboje hodonínských vesel ve finále skifu. Vašek získal titul a Tomáš po boji do poslední chvíle obsadil čtvrté místo. Stejné pozice obsadili i Veronika Brázdová (párová čtyřka) a Radek Sviták na osmě s ČVK Brno. Na osmiveslici startovala také Lea Hýbnerová a podařilo se jí ve společenství s Pardubicemi a Litoměřicemi dobít bronzovou medaili stejně jako mladší žačky. Třetí místo, i když v malém finále, vyveslovala Veronika Brovjaková a byla tak celkově devátá.

Kluci Vašek Baldrián (na čtyřce) s Tomášem Hujňákem (na čtyřce s/osmě) se po úspěšném ME dostali i do reprezentačního týmu pro MS juniorů v Račicích. 

IMG_6331.JPG


Na primátorkách skončila na druhém místě osma, ve které závodila naše starší žačka – Bára Mlýnková – (společně s Třeboní a Uherským Hradištěm). Na krásném čtvrtém místě skončila čistá posádka starších žáků Hodonína, ve složení Foltýn Šimon – Baldrián Antonín - Caletka Michal - Kouřil Daniel - Mlýnek Filip Hýbner Šimon - Slavík Martin - Dvorský Nikolas - Svitáková Pavla. Skvělý výsledek vyjela dvojice Tomáš Hujňák a Václav Baldrián, když společně s Břeclaváky a Brňáky dominovali závodu juniorů.
Díky sobotnímu počasí byl zcela úplně zrušen závod Masters.