Přebory Moravy 2020

První srpnový tradičně prázdninový a dovolenkový víkend byl letos vrcholem srovnání moravských veslařů. Mistrovství oblasti proběhlo jak jinak než v Brně na přehradě. Veslaři nebojovali jen mezi sebou, ale také s jachtami, šlapadli a plavci.
I když prázdniny vrcholí, přesto hodonínský tým čítal cca 40 veslařů v kategorii mladších žáků a žaček až po juniory. A i když žáci měli téměř 3 týdny volna, poprali se s konkurencí velice dobře.

V mladších žačkách si odbyla premieru Dominika Večeřová, která si dojela na druhém místě ve finále B na dvojskifu s Vanessou Čerklovou. Vanessin to byl druhý závod a poprala se nejen se soupeřkami, ale i nachlazením. Na skifu Vanessa dojela celkově na 6. místě.

Již ostřílenější mladší žáci vyrazili do bojů jak na dvojskifech, tak i na skifu. Nejlépe se popral se závodem Štěpán Chytil s Filipem Kovačem, kteří skončili na krásném 3. místě. Druhé dvojici Martinu Kobzinkovi a Marku Kolinkovi se závod moc nepodařil. Všichni mimo Filipa Kovače, si odjeli také na skifech, kde se umístili na hraně finále A a B, tj. 6-8. místo.

Starší žačky již vyrazily s ambicí bojovat o medaile. A také se to podařilo na párové čtyřce s kormidelníkem vybojovaly 2. místo. za suverenní posádkou Olomouce. Posádka ve složení Anna Hošková, Natálie Zálešáková, Jitka Dvořáková, Tereza Šupová a na kormidle Tereza Duroňová, bojovala také na menších disciplínách. Dvojskif Jitka s Terkou Šupovou závodili také o druhou medaili a těsně v závěru boj prohráli a skončili na 4. místě. Holky Terka Duroňová a Anička Hošková ve své kategorii skončili třetí. Natálie Zálešáková se po 6 týdenní pauze se zraněním opřela do soupeřek na skifu, ale její výpadek se projevil a odsunul Natku do finále B, které suverénně vyhrála.

I starší žáci vyjeli po prázdninové pauze mezi soupeře. U kluků nebyla pouza tolik vidět a soupeře trápili až do samotného cíle. Na čtyřce s kormidelníkem, kluci Ondra Vlachinský, Lukáš Kolinek, Honza Kobzinek a Adam Kouřil, na kormidle Asim Hameed, těsně prohráli boj s Olomouckýma a skončili na druhém místě. Na dvojskifu si Lukáš s Honzou spravili chuť a soupeře nechali za sebou. Mezi nimi také skončili kolegové ze čtyřky Ondra Vlachinský a Adam Kouřil, celkově na 4. místě. Třetí dvojskif Michal Pavelka a David Konečný skončili druzí ve finále B.

Ve starších kategoriích to byl již boj mezi dobře připravenými dorostenkami a dorostenci. Dorostenecká kategorie je v přípravě na mezinárodní závody ve Villachu a následném mistrovství ČR, které proběhne v září. Hodonínští dávají prioritu do párových čtyřek, a také zde se očekával největší souboj. Holky se prali se soupeřkami z Uherskéh Hradiště a Brna. Těm nakonec podlehli a skončili na bronzovém 3. místě. Čtyřka ve složení, Lucie Graciasová, Adéla Mráková, Tereza Ševčíková a Bára Mlýnková bojovali, ale v závěru na soupeřky nestačily. Velice dobře jely holky na dvojskifu Adéla Mráková a Lucie Graciasová, které skončili celkem na 4. místě. Kolegyňky z klubu Jiřka Mančíková a Markéta Svrčková těsně neprošly do finále B.
Bára Mlýnková a Jiřka Mančíková si to také rozdala se soupeřkami na skifu. Bára skončilia první ve finále B, celkem na 7. místě. Jiřka o další 3 místa hůře. 

Asi nejvíce očekávané jsou pro hodonínské závody dorostenců. Tým Jaroslava Švrčka je dobře připraven a cílí na nejvyšší mety. Na párovce to také jeho svěřenci potvrdili a párovou čtyřku ve složení Antonín Baldrián, Martin Slavík, Šimon Hýbner a Adam Krůza vyhráli. Na dvojskifu mile překvapili mladší z posádky Adam Krůza a Šimon Hýbner a vyhráli dvojskif. V obou závodech také startovali další stájoví kolegové, kteří předvedli skvělé výkony. Druhé čtyřce párové, kterou štrokoval Daniel Kouřil a za ním sedící David Bukovský, Ondřej Chytil a Šimon Foltýn, se ve výborně rozjetém závodě, přimotala jachta a rozhodčí nestačila reagovat. Kluci znejistili, téměř zastavili a jachtu museli objet. Bohužel na závod již nestačili reagovat. I na dvojskifu se představili veslařsky mladší kluci David Bukovský s Ondrou Chytilem, kteří zajeli moc hezký závod. Poslední dvojskif ve složení Filip Hubačka a Jakub Kopečný, se těsně neprodral do finalových jízd. Za zmínku stojí závod skifů. Hned v rozjíždce si to rozdali o jedno postupové místo Tonda Baldrián a Martin Slavík. Zatím je skore 2:0 pro Martina a tím Toník byl odsunut do finále B. Hezkým závodem se do finále dostal Dan Kouřil. Toník vyhrál finále B a celkově skončil na 7. místě. Ve finále A to Martin Slavík zkusil hned od startu a závod dlouhou dobu vedl, bohužel k cíli došly síly a Martin skončil na 4. místě. Klubový kolega Dan Kouřil dojel kus za Martinem a skončili celkem 6.

V juniorských kategoriích závodila pouze Lea Hýbnerová a mezi kluky Juraj Kříž s Patrikem Madarasem. Druhá juniorská závodnice se v Brně pro svou reprezentační povinnost neukázala. Proto Lea byla odsouzena pouze na skifa, se kterým se prala statečně a vybojovala hezké 3. místo.  Juraj s Patrikem na dvojskifu ztroskotali již v rozjížďce a nepostoupili do finále. Bohužel závod nevyšel Jurovi ani na skifu. 

I když se přehrada hemžila vším možným ve vodě i nad vodou, po oba dny panovalo horké počasí s lehkým větrem bez velkých vln.

Fotky můžete najít zde: https://natalie-veslo.rajce.idnes.cz/Mistrostvi_oblasti_Morava_2020_Brno/