První závody na vodě v roce 2020

Rok 2020 začínáme od konce. Tradiční Otrokovické sprinty jsou standardně jedním z posledních závodů v sezóně. Letos v Otrokovicích začínáme.
Díky vládním nařízením a virům, se letošní veslařská závodní sezóna odsunala do druhé poloviny roku. I přesto se podařilo z organizovat první závod již v červnu. I když jsou sprinty běžně posezonní zvyklostí, byly závody přesně tím co sezónu mělo otevřít.

Mladí veslaři si mohli vyzkoušet starty a finiše na přírodním koupališti Štěrkoviště. Na 450 metrové trati se objevili veslaři z celé Moravy a Slovenska. I když po celý den foukal boční vítr, jednalo se o hezké a povedené jednodenní závody.

Hodonínským veslařům se závody vydařili a všichni, zejména nováčci si vyzkoušeli jak jsou na tom resp. o čem bude letošní závodění. Překvapili nejmladší holky, kterým se podařilo vyhrát na čtyřce, a také se prosadili individuálně v začátečnickém závodě. Nejmladším chlapcům se nepodařilo hned prvním závodem vyhrát, ale i přesto podali skvělé výkony. Čtyřka pod taktovkou zkušeného Martina Kobzinka bude však na další závody skvěle připravena.

Starší kluci dominovali v závodech na skifu a dvojskifu. Stejně tak starší děvčata vyhrála své dvojskifařské závody. Na skfiu se vítězně prosadila pouze Natálie Zálešáková. Ostatní holky bojovaly s větrem a skončili těsně za nejvyšší metou.

Poslední kategorií obsazovanou Hodonínem, byl dorost. V ženském podání se jednalo o dvojkif a skif, kde při obou startech chybělo velice málo k probojování se do finále. Pět skifařů se postavilo na start, kde pouze Filipu Mlýnkovi se podařilo proklouznout do finále A Tam však narazil na 4 domácí borce, kteří si pohlídali dominanci na vlastní vodě.

Skvělá parta chlapců a děvčat společně vytvářeli celistvý tým a úspěšně úhájili barvy Hodonína.