Baťák pozpátku

Tisková zpráva: Baťák pozpátku aneb po Baťově kanále do veslařského pravěku

Hodonín 22. 7. 2020

V neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. se na Baťově kanále uskuteční exkurze do historie veslování. Poprvé v dějinách bude celý kanál zdolán na veslicích a to včetně 13 plavebních komor. Cílem jízdy je propojit historii se současností a představit veřejnosti kouzlo veslařského sportu. Vše odstartuje v neděli ráno v Kojetíně, odkud se veslaři vydají na 87 km dlouhou cestu do Hodonína, kam by měli dorazit v pondělí večer. Do akce se zapojí také olympionici či mistři světa a republiky. Diváci se seznámí s historií jednotlivých veslařských klubů a mohou podpořit veslaře např. na doprovodných plavidlech či jízdou na kole podél kanálu. Celý program vyvrcholí v hodonínském veslařském klubu oslavou výročí 170 let od narození T. G. Masaryka.

 

„Propojení historického ducha veslařských klubů a jedinečného vodního díla ze stejné doby se pro nás stalo výzvou pro výlet do historie. Taková cesta do veslařského pravěku. A jelikož veslaři jsou jediní, kdo se na vodních tocích pohybuje čelem vzad, bude tato výprava nejen pozpátku časem, ale i stylem,” říká Filip Švrček, předseda Veslařského klubu Hodonín. 

 

Návštěvníci závěrečného programu v Hodoníně se mohou těšit na dobové kostýmy, swingovou kapelu Mr. Kong & his monkeys, vystoupení swingových tanečníků, prvorepublikové veslařské lodě s možností projížďky, historické vozy Tatra, electroswing party a mnoho dalšího. 

 

Hlavními organizátory akce jsou Veslařský klub Hodonín a Baťův kanál.
Jízda je podpořena servisním vozem Citroën, který poskytla společnost ČSAD Hodonín.

Kontaktní osoba: Filip Švrček, předseda VK Hodonín, tel.: +420 604 111 141, e-mail: filip@vkhodonin.cz.


Tisková zpráva a historické fotky ke stažení
Více informací o akci a programu na Baťák pozpátku Po Baťáku za Masarykem nebo na webu www.pozpatku.cz.