Vesla konečně ve vodě a regata za dveřmi

Už jen pár dní zbývá do tradiční veslařské ragaty v Hodoníně. Ta se bude konat v sobotu a neděli 20.-21.5. 2017 vždy od 9:00 na Vesláku. Letos bude ve znamení oslav 110. výročí od založení VK Hodonín. Je to po Ergoshow druhá velká akce pořádaná klubem v tomto roce. Na Veslák se sjedou posádky z celé republiky i ze zahraničních vod a jeho území opět po roce ožije směsicí sportovců všech kategorií – od nejmladších žáku až po veteránské disciplíny.


Věříme, že už se vymaníme z aprílového počasí a budeme rádi za podporu co nejvíce hodoňáků. Letos se klub posunul zas o kus dál. Máme nové šatny a saunu přilehlou ke kavárně. Za chvíli už se rozehrají první beachvolleybaly a na vodu vypustíme draka s paddleboardy. Jsem šťastní, že se nám postupně daří rozšiřovat mládežnické kategorie a výsledkem jsou stále přibývající úspěchy. Naše ambice se upínají hlavně k nastupující generaci, avšak dospělí musí také zabrat a být jim vzorem. Jsme jeden klub a každý kdo se třeba přjde jen na chvíli podívat se stane naší součástí. Chtěl bych tak všem předem poděkovat za podporu.
Filip Švrček, předseda VK hodonín

IMG_4367.jpg

Ještě před vlastní regatou zahájili hodonínští veslaři letošní sezónu Mezinárodní regatou O pohár SNP v Piešťanech ve dnech 6. a 7. 5. na vodní nádrži Slňava. V mladších žácích zvítězili v sobotní i nedělní jízdě, Šimon Hýbner a Šimon Foltýn, na dvojskifu a přidali třetí místo na čtyřce s Adamem Kouřilem, Jakubem Čechem a kormidelníkem Ondřejem Horniakem. Starší žákyně, Lea Hýbnerová a Barbora Mlýnková, zabodovaly prvním místem v sobotním dvojskifu a čtyřce párové s SVK Břeclav a Lea i ve skifu. Starší žáci, na nepárových čtyřkách, které byly přípravou na závod osem na pražské Primátorky, obsadily druhé, respektive třetí místo. Úspěšnější čtveřice: Filip Mlýnek, Radim Slabý, Patrik Madarás, Juraj Kříž, korm. Ondřej Horniak, v neděli zvítězila na párové čtyřce. Další posádka ve složení: Nikolas Dvorský, Martin Slavík, Daniel Kouřil, Michal Caletka dojela čtvrtá. Na dvojskifech přidali druhá a třetí místa.
Dorostenci, kteří si příliš nevěřili, dosáhli velmi dobrých umístění. Patrik Hačunda se na skifu probojoval až do finále A, kde obsadil výborné třetí místo a na dvojskifu se Zdeňkem Foltýnem čtvrté místo. Ondřej Bolebruch vyhrál finále B (sedmé místo) ve skifu i dvojskifu s ostravským Piskořem. Společně ovládli závod čtyřek párových. Junioři, Václav Baldrián s Michalem Hvoreckým, zvítězili ve čtyřce párové ve společenství s STU Bratislava, třetí byli na dvojskifu a Vašek senzačně čtvrtý ve skifu. Juniorky, Veronika Brovjáková a Klára Caletková, nejlépe zajely na čtyřce párové, která se jela společně s kategorií žen. Obsadily čtvrté místo, když vítězství získala hodonínská Veronika Brázdová ve společenství s SVK Břeclav. Brázdová svedla také velký boj ve skifu žen s bratislavskou Markulínovou, který však pro sebe získala Slovenka a druhé místo přidala na dvojskifu s břeclavskou Buzrlovou. Ve skifu mužů, André Rédr, obsadil třetí místo. S Janem Brázdou skončili ve dvojskifu na pátí, kde je úroveň slovenských veslařů stále velmi vysoká.IMG_4056.jpg

13. a 14. 5., pokračovala série závodů 46.ročníkem Mezinárodní regaty mládeže v Brně, kde se na Brněnské přehradě představili závodníci staršího žactva, dorostu a juniorů. Součástí bylo také Akademické mistrovství ČR na skifech a dvojskifech.Tam jsme sesbírali dvě první místa díky André Rédrovi a Veronice Brázdové, která ještě získala 2. místo na dvojskifu s Konopovou.
Ještě den před tím se v Brně utkali dorostenečtí reprezentanti ČR, Slovenska, Polska a Maďarska při Olympic Hopes Regatě.  Z hodonínských startoval Tomáš Hujňák ve dvojskifu. A i když obsadil až čtvrté místo, byla to pro něj cenná zkušenosti pro jeho závodní kariéru. V samotné mládežnické regatě byly výsledky střídavé stejně jako počasí. Po oba dny závody okořenily lokální bouřky. Stříbro na čtyřce s kormidelníkem vybojovali ve finále A žákyně ve složení: Melská, Polášková, Mlýnková, Hýbnerová + Horniak (kormidelník). Mlýnková s Hýbnerovou ještě přidali bramborové umístění na dvojskifu, což je příslib do budoucna pro tuto nově složenou posádku. Naše loni úspěšná dorostenecký čtyřka letos až na jednoho přestoupila do kategorie juniorské. díky tomu se vytvořila nová spolupráce s STU Bratislava, která zdá se nese ovoce a posádka ve složení Gonda, Michlík, Baldrián, Hvorecký dosáhla vítězství v nedělním finále na čtyřce bez kormidelníka.

P5146202.jpg

Autoři: Pavla Svitáková, Filip Dítě