Vesla míří do Hodonína

Po roce čekání se nám přiblížil termín hodonínské veslařské regaty. Na víkend 26. - 27.5. se veslák promění v mraveniště plné dětí, mládeže i dospělých s vesly v rukou a loděmi na ramenou. Stejně tak i řeka Morava bude po tyto dva dny v pomyslné dopravní špičce. Vždyť se jako každý rok čeká účast cirka 800 závodníků a ty všechny musí kluboví činovníci zorganizovat jak ve vodě, tak i na souši. Areál klubu bude po tyto dny i otevřený pro veřejnost a návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost zažít atmosféru tohoto tvrdého a zároveň vznešeného sportu.
Náš klub dělá v posledních letech velké kroky kupředu, a to nejen v rámci rozvoje areálu, ale i výsledkově. Letošní rok je ve znamení našich juniorů, kteří se dokázali probojovat do reprezentačních dresů. Už se dokonce dokázali prosadit i na mezinárodní scéně. Začátkem května Václav Baldrián a Tomáš Hujňák odcestovali s reprezentačním výběrem na 1. mezinárodní juniorskou regatu v Mnichově. Tam se oběma podařilo prosadit v silné zahraniční konkurenci. Vašek se svou čtyřkou skončili čtvrtí těsně za dvěma německými a britskou posádkou. V nedělním závodě dokázal Tomáš se svým parťákem na dvojskifu dokonce zvítězit. Jsme na ně hrdí.
hunaksisma-(1).jpg


Posledním závodem před domácím vystoupením našich veslařů byly závody v Piešťanech. Tam jsme vyslali téměř kompletní sestavu až na zmíněné juniory, kteří plnili své reprezentační povinnosti. Těchto závodů se tradičně účastní posádky ze Slovenska a z Moravy. V mladších žácích se nejlépe vedlo čtyřce s kormidelníkem ve složení Jakub Čech, Adam Kouřil, Michal Pavelka, David Konečný a kormidelník Ondřej Horniak, která svůj závod vyhrála. Ve starších žácích se podařilo ve svých kategoriích zvítězit Báře Mlýnkové, Danielu Kouřilovi s Michalem Celetkou a Nikolasi Dvorskému s Martinem Slavíkem. Mezi dorostenkami se opět prosadila talentovaná Lea Hýbnerová a obsadila na skifu, a i dvojskifu stříbrnou pozici. Díky patří už tradičně našim masters, kteří pravidelně vozí medaile a představují, jak silný VK Hodonín v minulosti byl. Věříme, že naše nadějné mládí brzy doroste a budeme vozit i seniorské vavříny.

Budeme rádi, když naše mladé talenty přijdete podpořit naši Veslařskou regatu a pomůžete jim tak v motivaci pro další závody.