Vrchol zimní sezóny

Vrcholem zimní sezóny je standardně mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru. Letos se závodilo poprvé v Jindřichově Hradci, kde se pořadatelé postarali o hezký závody.

Asi nejzajímavější změnou nebo novinkou, kterou hradečtí do programu zařadili bylo vyhlašování 6 nejlepších závodníků v kategorii, které tak dalo šanci větší skupině se zúčastnit vyhlašovacího defilé.
Hodonínští závodníci přijeli v týmu cca 16 závodníků. Někteří s větší ambicí závodit o nejcennější kovy, jiní zase s ambicí pokořit osobní rekordy.

V nejmladších kategoriích se Anička Hošková místo boje o stupně prala spíše o přežití, když předchozí nemoc ji shodila čísla o cca 10 sekund. I zde však je vidět dobrá trénovanost, když v tomto stavu byla schopna odjet svůj standard.

2L0A0817.jpg

Naopak vedle ní nejmladší chlapci, dorostenci se předvedli ve skvělém naladění a všichni tři Ondřej Vlachinský, David Konečný a Filip Kovač předvedli své dosavadní maxima. Ondřej Vlachinský si díky tomu vyskočil na druhou nejvyšší bednu a druhým místem se stal velkým favoritem i do jarní části. David s Filipem skončili na 6 a 8. místě z celkového počtu 87 závodníků v této kategorii.

2L0A1274.jpg

Další kategorií, kde bylo možná více očekávání, než bylo reálně v silách. I tak se juniorky se svými soupeřkami popraly statečně. Čtveřice děvčat, Adéla Mráková, Kateřina Klásková, Lucie Graciasová a Jiřina Mančíková, jely na hraně svého maxima od samého začátku. Nejlépe svou jízdu zvládla Lucie Graciasová, která si posunula své dosavadní maximum a dostala se pod limit opravňující start na kontrolních závodech. V celkovém výsledku se děvčata zařadila za sebe na 15,16 a 17. místo s rozdílem necelé vteřiny. Jiřka sice nefiguruje v popředí trenažérového žebříčku, nicméně jako lehkovážná žena, bude mít ještě svůj prostor v dalších letech.

Skupina juniorů přijela do Hradce s vysokými ambicemi, které i potvrdila. Zejména Lukáš Kolinek se stal králem juniorského trenažeru, když stylem start-cíl prolétl závodem. Od samého začátku bylo patrné, že Lukáš chce svůj závod ovládat. A díky rychlému a odvážnému startu získal náskok, který se mu podařilo udržet až do konce. Svůj čas 6:15 znamenal pro Lukáše první místo v kategorii juniorů.

2L0A1690.jpg

Ovšem i ostatní junioři nezůstali zásadně pozadu. Adam Krůza skončil na 12. místě, když svým časem zajel svůj standard, stejně tak Šimon Hýbner skončil lehce pod svým maximem a možnostmi na 18. místě. I Ondřej Chytil (30. místo) chtěl jen asi o 7 vteřin lépe, ale bohužel se zde projevil týdenní výpadek. Posledním, za to velmi kvalitním výsledkem byl výkon Lukáše Vavříka (42. místo), který stále víc a víc si říká o pozornost, zejména díky své bojovnosti.

Poslední kategorií mládežnického týmu byli mladí senioři (muži do 23 let) Martin Slavík a Tonda Baldrián. Martin měl útočit na své maximum kolem 6:10, což by jej posunulo o cca 6 pozic výše. Reálně zajetý standard, který Martin umí i v tréninku je 6:17 a ten znamenal 14. místo v kategorii mužů do 23 let. Tonda (27. místo) vzhledem ke svému odporu na trenažérové veslování, vyhlíží již loděnici a vidí se spíše na vodě, vystoupil ze své stínu a posunul své maximum cca o 10 sekund.

Tak jako každý rok je zimní sezóna dlouhá a nelítostná. Již všichni se těšíme na veslování na vodě a radost z požitku, který nám voda přináší.