Vykradená Vltava

Poprvé mohly moravské kluby závodit na jiném mistrovství oblasti než na Moravě. Hodonínští mají v plánu otestovat závodníky z celé republiky a využíjí letošního uvolněného programu. Minulý týden doslova vykradli oblastní přebor Vltavy v Třeboni. Další víkend se chystají na Labe.
Kvalitní veslařské zastavení bylo minulý víkend v Třeboni. Otřevřené mistrovství Vltavy absolvovalo 25 veslařských klubů. Poměrně silná konkurence poměřila své síly při krásném až horkém počasí po oba dny. Povítr tlačil posádky do cíle rychleji i když někdy až moc a o to víc bylo závodění o technice než síle. I s tím se museli poprat hodonínští.

Nejlépe vyšly závody asi starším žákům, kterým se podařilo navázat na předchozí závod v Brně, vítězstvím jak na dvojskifu, tak i párové čtyřce. Honza Kobzinek, Lukáš Kolinek a na čtyřce s Adamem Kouřilem a lodivodem Ondřejem Vlachinským ukázali velkou bojovnost a získali respekt před soupeři.

DSC_0185.JPG      DSC_0206.JPG

Jejich mladší kolegové však nezůstali daleko pozadu. Skfiař Martin Kobzinek vybojoval krásné druhé místo a získal tak stříbrnou medaili. To se mu také podařilo i na dvojskifu s Filipem Kovačem. Filip přeskočil do párové čtyřky se zkušeným Štěpánem Chytilem a úplně novými kluky Matějem Humpolíkem a Matějem Vavříkem. Klukům se podařil neuvěřitelný kousek a po suverenní rozjížďce, vybjovali ve finále krásné druhé místo. Nejmladší závodník, Marek Kolinek předvedl výborný výkon na skifu a skončil po velkém boji na 5. místě cca 1,5 sekundy od vítězství.

DSC_0172.JPG   DSC_0141.JPG
    DSC_0199.JPG

S chlapci drží tempo i jejich týmové kolegyňky. Po prázdninách se vrátila do tréninku Ingrid Bauer, která jako jedna z mála závodnic jela na starém dobrém trabantu. Ingrid si vyjela krásné třetí místo. A stejně tak si s parťačkami přijela pro bronz i na párové čtyřce. Na tratí ji s 500 m pomohla Dominika Večeřová, Vanessa Čerklová a Sára Flášarová.

Starší žačky skončily těsně za medailí na 4. místě. Těsným dojezdem na holky zbyla jen brambora. Nicméně holky předvedly skvělý výkon a systématickou prací budou včas a správně připraveny.

I starší kolegové se neztratili. Naopak skvělé výkony předváděli jak dorostenci a dorostenky, tak i Lea Hýbnerová na skifu juniorek. Lea bojovala o vítězství, které však prohrála se soupeřkou s Piešťan.  Dorostenci váleli na párové čtyřce i dvojskifu. Na párovce prohnali reprezentační dorosteneckou posádku a skončili 4 sekundy za ní. Kluci ve složení Toník Baldrián, Martin Slavík, Šimon Hýbner a Adam Krůza byli velmi kvalitními soupeři. Bohužel za nimi další posádky zaostali poměrně v dalekém závěsu.

Šimon i Adam jeli také skvěle na dvojskifu a skončili na krásném druhém místě opět za táborskými (základ vítězné párové čtyřky). Na skifu Toník skončil těsně na 4. místě. Martin vyhrál finále B.  4. místo bylo také pro děvčata dorostenky na párové čtyřce ve složení Bára Mlýnková, Adéla Mráková, Terka Ševčíková a Jiřka Mančíková. Bára si také vyjela finále na skifu.

Spousta dalších závodníků bojovala ve finále B. Spousty fotek je možné vidět zde na https://natalie-veslo.rajce.idnes.cz